لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۵

مایک پمپئو: تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گردد


مایک پمپئو پس از فعال کردن مکانیسم بازگشت‌ تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران
مایک پمپئو پس از فعال کردن مکانیسم بازگشت‌ تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، اعلام کرد که به دنبال فعال شدن سازوکار بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران توسط آمریکا، این تحریم‌‌ها از ۳۰ شهریور ماه باز می‌گردند.

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ششم شهریور در پیامی در توئیتر نوشت: «ایالات متحده هفته گذشته و پس از ناکامی شورای امنیت در انجام ماموریتش برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی، روند ۳۰ روزه بازگشت تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را فعال کرد.»

مایک پمپئو افزود: «این تحریم‌ها از نیمه شب ۲۰ سپتامبر [۳۰ شهریور] به وقت گرینویچ، سر جای خود باز خواهد گشت.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین در توئیت دیگری با انتشار تصویری از پاراگراف ۱۲ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، گفت: «چنان چه هر یک از اعضای شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای را برای ادامه رفع تحریم‌ها ارائه کند، ایالات متحده با آن مخالفت خواهد کرد. اگر هیچ قطعنامه‌ای پیشنهاد نشود، تحریم‌های ایران همچنان روز ۳۰ شهریور بازمی‌گردد. عملکرد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به این ترتیب است.»

ایالات متحده آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد که در رای‌گیری ناکام ماند. با دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا مکانیسم بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را فعال کرد.

XS
SM
MD
LG