لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

ند پرایس: فشار و تحریم‌ها بر جمهوری اسلامی ادامه می‌یابد


ند پرایس - آرشیو
ند پرایس - آرشیو

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین ابراز امیدواری نسبت به موفقیت‌آمیز بودن دور جدید مذاکرات هسته‌ای، خاطرنشان کرد که فشار بر جمهوری اسلامی از طریق تحریم‌ها ادامه خواهد داشت.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در مورد مذاکرات احیای برجام در وین گفت انتظار دارد که ادامه این گفتگوها در روزهای آینده و شاید هفته آینده از سرگرفته شود.

به گفته آقای پرایس به رغم اینکه این دور مذاکرات سازنده بوده است، اما نباید انتظارات بیش از حد از این مرحله از مذاکرات داشت.

او هدف از این دور از مذاکرات را دستیابی به پیروی کامل از برجام توسط ایران در برابر پیروی کامل از برجام از سوی آمریکا دانست.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که برنامه موشکی ایران، نقض حقوق بشر و حمایتش از تروریسم همچنان از نگرانیهای آمریکا است و در نتیجه فشار بر جمهوری اسلامی و تحریم‌های مرتبط با اینها ادامه خواهد داشت.

آقای پرایس یک روز پیشتر گفته بود ایالات متحده آماده است تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی ایران را برای منطبق شدن با توافق هسته‌ای برجام، بردارد.

او تاکید کرد رفع تحریم‌ها شامل آنهایی می شود که با توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ناسازگار است اما در عین حال افزود در موقعیتی قرار ندارد که جزئیات بیشتری ارائه دهد.

XS
SM
MD
LG