لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

آمریکا پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران را به شورای امنیت ارائه کرد


کلی کرفت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد - آرشیو
کلی کرفت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد - آرشیو

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرد ایالات متحده پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را به شورای امنیت ارائه کرده است.

کلی کرفت در بیانیه‌ای که شامگاه چهارشنبه ۲۲ مرداد به وقت واشنگتن منتشر شد گفت: پیش نویس این قطعنامه به دنبال ماه‌ها دیپلماسی فعال ایالات متحده معرفی شده است.

وی تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را اقدامی صحیح و خردمندانه خواند که خواست کشورهای خاورمیانه است که بیشترین آسیب‌ها را از حمایت فعال ایران از تروریسم دیده‌اند.

خانم کرفت با بیان این که اقدامات رژیم ایران به درگیری، آشوب، و رنج انسان‌ها در مقیاس بزرگتر دامن می‌زند گفت: جمهوری اسلامی با حمایت فعال از گروه‌های نیابتی و سازمان‌های تروریستی در کشورهایی مانند سوریه، یمن، لبنان و عراق، جان میلیون‌ها مرد، زن، و کودک بی‌گناه را به خطر می‌اندازد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل خاطر نشان کرد، غیرقابل تصور است که شورای امنیت از این رفتار – که در گزارش اخیر دبیرکل در مورد قطعنامه ۲۲۳۱ تایید شده است – غفلت کند و دسترسی ایران را به هواپیماهای جنگی، هلیکوپترهای مهاجم، کشتی‌های جنگی، تانک، سامانه‌های موشکی، و دیگر سلاح‌های پیشرفته باز کند.

XS
SM
MD
LG