لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۶

سناتور کروز: اعضای شورای امنیت با عدم حمایت از بازگشت تحریم‌های ایران، اعتبار شورا را به خطر می‌اندازند


سناتور جمهوریخواه تد کروز

تد کروز از اعضای ارشد جمهوریخواه سنای آمریکا روز چهارشنبه ۵ شهریور در پیامی در توئیتر از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد که از قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران حمایت نکردند انتقاد کرد و گفت آنها با این اقدام اعتبار شورای امنیت را به خطر می‌اندازند.

سناتور کروز نوشت: مایه تأسف است، اما به طرز ناراحت‌کننده‌ای تعجب‌آور نیست کشورهایی که با بی‌ملاحظگی در کنار رژیم ایران می‌ایستند، با تلاش برای ممانعت از اقدام آمریکا جهت راه‌اندازی حق‌مان برای بازگرداندن فوری تحریم‌ها، اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد را به خطر خواهند انداخت.

ایالات متحده عصر پنجشنبه ۳۰ مرداد در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام واشنگتن برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های ایران که پس از اجرای برجام تعلیق شده‌اند را به اطلاع آن شورا رساند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شخصا این نامه را به رئیس شورای امنیت تحویل داد.

کلی کرفت نماینده آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه تاکید کرد، «در حالی که اعضای شورای امنیت تاکنون اراده‌ای برای مقابله با تهدید هر روزه علیه صلح و امنیت نشان نداده‌اند، ایالات متحده در کنار کشورهای عرب و اسرائیل ایستاده و به کار برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهد.»

XS
SM
MD
LG