لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۵

برایان هوک: امیدوار هستیم که تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی تا ۲۹ روز دیگر بازگردند


برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران
برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید رجوع به مکانیسم ماشه و اقدام برای بازگشت تحریم‌ها علیه رژیم ایران یک خواست دو حزبی در ایالات متحده و کاری درست و شجاعانه بوده است.

برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با رادیو فردا با اشاره به این که هیچ کشوری نتوانسته است استدلال کند رفتار رژیم ایران شایسته لغو تحریم‌ها علیه آن باشد، ابراز امیدواری کرد که تا کمتر از یک ماه دیگر تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی باز گردد.

آقای هوک تاکید کرد: «اتفاقات خوب زیادی رخ می‌دهد. تحریم تسلیحاتی ایران تمدید می‌شود و ایران اجازه غنی‌سازی اورانیوم نخواهد یافت.»

نماینده آمریکا در امور ایران با اشاره به «ده‌ها طرح و برنامه تروریستی» رژیم ایران در اروپا گفت: «حکومت ایران خطری برای امنیت اروپا است. من نمی‌دانم چه کسی ممکن است فکر کند که دادن سلاح به این رژیم تصمیم درستی است.»

این دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین با تاکید بر این که جمهوری اسلامی مشروعیت خود را نزد مردم از دست داده است، به کارآمدی کارزار فشار حداکثری بر رژیم ایران اشاره کرد و گفت: «فقط وضع اقتصادی لیبی و ونزوئلا از ایران بدتر است.»

ایالات متحده عصر پنجشنبه ۳۰ مرداد در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام آمریکا برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های ایران را به اطلاع آن شورا رساند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شخصا این نامه را به رئیس شورای امنیت تحویل داد.

آقای پمپئو سپس در یک نشست خبری گفت: «من نامه بازگرداندن همه تحریم‌های ایران را به رئیس شورای امنیت ارائه دادم. پیام ما بسیار ساده است: ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد بزرگترین حامی تروریسم در جهان اجازه خرید و فروش اسلحه داشته باشد.»

XS
SM
MD
LG