لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۱

رهبر کتائب سیدالشهدا: پیروزی رئیسی موجب تقویت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در چهار سال آینده می‌شود


رهبر گروه‌ شبه‌نظامی کتائب سیدالشهدا در گفت‌وگوی اختصاصی با آسوشیتدپرس در بغداد
رهبر گروه‌ شبه‌نظامی کتائب سیدالشهدا در گفت‌وگوی اختصاصی با آسوشیتدپرس در بغداد

رهبر گروه شبه‌نظامی کتائب سیدالشهدا که مورد حمایت ایران است، اعلام کرد در جریان حمله اخیر آمریکا به دو پایگاه این گروه در مرز عراق و سوریه، چهار عضو این گروه کشته شده‌اند و اعلام کرد به این حمله پاسخ خواهند داد.

ابو الاء الولایی، رهبر گروه شبه‌نظامی کتائب سیدالشهدا در گفت‌‌وگویی اختصاصی با آسوشیتدپرس در بغداد که روز سه‌شنبه ۱۵ تیر منتشر شد از پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران، به عنوان عاملی برای تقویت گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سرتاسر خاورمیانه و در چهار سال آینده خبر داد.

رهبر این گروه در مورد حمله نظامی اخیر آمریکا به پایگاه‌های این گروه گفت: «ما عملیاتی می‌خواهیم که برازنده آن شهدا باشد.» او افزود: «ما می‌خواهیم عملیاتی باشد که همه بگویند انتقام از آمریکایی‌ها گرفته شد.»

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، عصر روز ششم تیر به وقت واشنگتن با صدور بیانیه‌ای از حمله نظامی ایالات متحده در این روز به مواضع «شبه نظامیان مورد حمایت ایران» در مناطق مرزی عراق و سوریه خبر داد.

وزارت دفاع آمریکا پس از این حمله اعلام کرد اهدافی که مورد «حملات هوایی دفاعی دقیق» قرار گرفت تاسیساتی بود که شبه نظامیان مورد حمایت ایران در منطقه مرزی عراق و سوریه از آن استفاده می‌کردند. پنتاگون در بیانیه خود به گروه‌های «کتائب الحزب‌الله» و «کتائب سید الشهداء» اشاره کرده که از جمله گروه‌هایی هستند که از این تاسیسات استفاده کرده‌اند.

همزمان، خبرگزاری های ایران از گفت وگوی تلفنی ابراهیم رئیسی و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خبر داده اند.

رئیسی، که ماه آینده جانشین حسن روحانی می شود، در این گفت وگو به بشار اسد گفته است ایران همچنان به «حمایت از دولت و ملت سوریه» ادامه می دهد و دولت او «برای مشارکت در بازسازی سوریه برنامه دارد.»

به گزارش تسنیم، بشار اسد «برگزاری موفق انتخابات» را به رئیسی تبریک گفته است.

XS
SM
MD
LG