لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۴

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا همه اعضای ارشد تیم ارتباطات دولت آینده را از میان زنان برگزید


دفتر رئیس جمهوری منتخب، اعضای رسانه‌ای کاخ سفید در دولت آینده را معرفی کرد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا – جو بایدن رئيس جمهوری منتخب آمریکا و کامالا هریس معاون او، همه اعضای تیم ارتباطات رسانه‌ای خود را از میان زنان انتخاب کردند.

در بیانیه مطبوعاتی که روز یکشنبه ۹ آذر توسط دفتر انتقال قدرت صادر شده، به نقل از جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمده است که ارتباط مستقیم و مبتنی بر حقیقت با مردم آمریکا، یکی از مهمترین وظایف یک رئیس جمهوری است و مسئولیت ارتباط مردم آمریکا و کاخ سفید به این تیم سپرده خواهد شد.

در فهرست اعلام شده، نام «جن ساکی» به عنوان سخنگوی کاخ سفید در دولت آینده آمده است. خانم ساکی پیشتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان وزارت جان کری بود. او همچنین سابقه کار در بخش ارتباطات رسانه‌ای کاخ سفید در سالهای پایانی دولت باراک اوباما را دارد.

همچنین «کیت بدینگفیلد» به عنوان رئيس اداره ارتباطات رسانه‌ای در دولت آینده آمریکا معرفی شده‌است. خانم بدینگفیلد نیز در دورانی که آقای بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا بود، به عنوان دستیار مطبوعاتی برای او کار می‌کرد. «پیت توبار» به عنوان معاون اداره ارتباطات رسانه‌ای کاخ سفید معرفی شد.

سایر اعضای ارشد اداره ارتباطات رسانه‌ای کاخ سفید که در دفتر معاون رئیس جمهوری منتخب و همچنین جیل بایدن همسر آقای بایدن معرفی شده‌اند، نیز زن هستند که این اقدام به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس بی‌سابقه است.

همچنین «اشلی اتینه» که در دفتر رسانه‌ای نانسی پلوسی کار کرده، به عنوان رئیس دفتر رسانه‌ای معاون رئيس جمهوری منتخب معرفی شد. «سیمونه سندرز» به عنوان مشاور ارشد و رئيس سخنگویان معاون رئيس جمهوری منتخب معرفی شده که پیشتر در کارزار برنی سندرز حضور داشت. «کارِن جین پی‌یره» تحلیلگر سیاسی ان بی سی نیز معاون خانم سندرز خواهد بود.

جو بایدن پیشتر، اعضای سیاست خارجی و امنیت ملی کابینه آینده خود را معرفی کرده بود.

رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال)،‌ که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است را کسب کرد. روند تائید رسمی انتخابات تا چند هفته طول می کشد با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال می‌کند.

کار انتقال قدرت از سوم آذر آغاز شد که پرزیدنت ترامپ در توئیتر خود نوشت «در راستای منافع کشور» او از اداره خدمات عمومی و همچنین دولت خود خواسته که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت را انجام دهند.

رئیس جمهوری جدید آمریکا روز ۲۰ ژانویه، بعد از مراسم سوگند، رسما کار خود را آغاز می‌کند.

XS
SM
MD
LG