لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۳

هشدار یک مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا؛تأثیر خطرناک تعطیلی دولت بر دفاع سایبری


لیزا موناکو، معاون دادستان کل ایالات متحده، روز سه‌شنبه هشدار داد که تعطیلی احتمالی دولت می تواند تأثیر «خطرناکی» بر دفاع سایبری کشور و همچنین تلاش های ایالتی و فدرال برای مبارزه با جرم و جنایات خشونت آمیز داشته باشد.

موناکو گفت که تعطیلی دولت می‌تواند منجر به رفتن به مرخصی‌های اجباری هزاران کارمند بخش‌های مختلف دولت اعم از وزارت دادگستری و پلیس و در نتیجه کاهش کارآیی و توانایی دولت برای رسیدگی به تهدیدات سایبری و امنیت ملی شود.

انتظار می رود حدود ۸۵ درصد از نیروی کار وزارتخانه دادگستری حتی در صورت تعطیلی دولت به کار خود ادامه دهند، به این دلیل که نقش آنها شامل محافظت از جان یا مال انسان‌ها است.

به گفته این وزارتخانه، پرونده های جنایی بدون وقفه ادامه خواهد داشت، در حالی که دعاوی مدنی ممکن است در نتیجه تعطیلی دولت «محدود یا به تعویق بیفتند».

موناکو همچنین در مورد انقضای قریب‌الوقوع یک برنامه نظارت کلیدی که توسط دولت برای جمع آوری اطلاعات از اهداف خارجی در خارج از آمریکا استفاده می شود، ابراز نگرانی کرد. او افزود که اجازه انقضای این برنامه یکی از «مهم‌ترین» ابزارهای دولت را برای محافظت در برابر تهدیدات خارجی مانند حملات سایبری و تروریسم از بین می برد.

موناکو گفت: «اگر این امکان را از دست بدهیم، برای تلاش‌های امنیت ملی ما فاجعه بار خواهد بود. این برای توانایی ما برای درک تهدیدات - از تهدیدات سایبری تا دشمنان کشورمان مانند روسیه، چین، ایران، کره شمالی، مهم است.»

XS
SM
MD
LG