لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۵۴

يک نفر در ارتباط با بمبگذاریِ نافرجام هفتۀ گذشته در میدانِ تایمزِ شهر نيويورک بازداشت شد


يک شهروند آمريکايیِ پاکستانی تبار در ارتباط با بمب گذاریِ نافرجام هفتۀ گذشته در میدانِ تایمزِ شهر نيويورک، بازداشت شده است.

اريک هولدر دادستان کل آمريکا امروز، سه شنبه، هويت مرد مظنون را در بيانيه ای از واشنگتن مردی ۳۰ ساله بنام فيصل شهرزاد، اعلام کرد. آقای هولدر گفت آقای شهرزاد در فرودگاه کندیِ نيويورک هنگامی که قصد خروج از کشور را به مقصد دوبی داشت، دستگير شده است.

مقامات دادستانی آمريکا می گويند فيصل شهرزاد قرار است که روز سه شنبه برای تفهيم اتهام در دادگاه شهر نيويورک، حاضر شود.

مقامات پليس آمريکا می گويند آقای شهرزاد ساکن ايالت کانتيکات است و اتوموبيل اس يو وی استفاده شده در سوء قصد را در شهر بريجپورت با پول نقد خريداری کرده بود و به تازگی به پاکستان نيز سفر کرده است.

اتوموبيل مورد بحث در اوایل شب شنبه در نزدیکی محل توریستی و تاریخی و تفريحی شهر در حاليکه مملو از وسايل آتش بازی، کپسولهای گاز، بنزين، کود شيميايی و دستگاه های ثانيه شمار بود، کشف گرديد.

مقامات پاکستان روز سه شنبه اعلام کردند با تحقيقاتی که در مورد شهروند آمريکايیِ پاکستانی تبار که مظنون به بمب گذاری در ميدان تايمزِ نيويورک است با مقامات آمريکايی همکاری کامل خواهند کرد. مقامات قضايی آمريکا در تلاشند که هرگونه همکاران احتمالی خارجی در اين توطئه بمبگذاری را مشخص کنند. شاخه پاکستانی طالبان مسؤليت اين بمبگذاری را به عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG