لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۹

ده آلبوم برتر موسیقی سال ۲۰۱۱ به انتخاب نشریه تایم


ده آلبوم برتر موسیقی سال ۲۰۱۱ به انتخاب نشریه تایم
ده آلبوم برتر موسیقی سال ۲۰۱۱ به انتخاب نشریه تایم

نشریه آمریکایی تایم، در آخرین روزهای سال میلادی، فهرستی ۵۴ گانه از بهترین ها، بدترین ها و یا صرفا چشمگیرترین افراد، گروه ها، آثار و موضوعات سال ۲۰۱۱ را فراهم کرده و آنها را در زیر گروه هایی چون هنر و سرگرمی، فرهنگ عامه، خبر و سیاست و یا علم و تکنولوژی دسته بندی کرده است. این فهرست ده آلبوم برتر موسیقی در سال گذشته است:

۱- در اولین جایگاه از فهرست برترین آلبوم های موسیقی سال، آلبوم ۲۱ از ستاره موسیقی پاپ انگلیسی «ادل» قرار دارد. نام این آلبوم یادآور سن ادل در هنگام ضبط ترانه ها است و سرشار از ترانه هایی پراحساس است که ادل با دلی شکسته در پی جدایی از دوست پسرش آنها را سروده و خوانده است.

۲- آلبوم Ceremonials متعلق به فلورنس ولش، دیگر خواننده انگلیسی در رتبه دوم قرار دارد. ترانه های این آلبوم عمدتا فضایی تیره و تاریک دارند اما بارقه ای از امید هم در آن ها دیده می شود.

۳- آلبوم the Throne Watch از کنیه وست و جی- زی در رتبه سوم بهترین آلبوم های سال است. بیشتر پانزده ترانه رپی که با همکاری کنیه وست و جی- زی در این آلبوم گنجانده شده به نوعی یا با مال و مقام دنیوی و یا با مذهب سروکار دارد.

۴- چهارمین جایگاه هم به یک خواننده زن سبک راک و بریتانیایی رسید. آلبوم Let England Shake بر وحشت ناشی از جنگ جهانی اول تمرکز می کند. پی- جی هاروی، در ترانه هایش سربازان کشته شده را «تکه هایی گوشت» توصیف می کند که «در گرما جان می دهند». او این داستان ها را در قالب ملودی هایی زیبا بسته بندی می کند و در نهایت تحویل مخاطب می دهد.

۵- در آلبوم Nostalgia,Ultra، که فرانک اوشن آن را به رایگان در اینترنت قرار داده، خواننده ترانه هایی را ارائه می دهد که عمدتا رمیکس یا وام دار ترانه های معروف قدیمی است.

۶- Whokill، که یک پروژه تک نفره است و توسط مریل گاربس، ساخته شده و ژانرهای مختلف موسیقی را طوری با سلیقه با هم مخلوط کرده که یک متخصص مد، لباس ها را با هم مخلوط می کند.

۷- Own Side Now متعلق به سیتلین رز ۲۴ ساله که با یک گیتار به موسیقی کانتری آمریکایی ادای دین می کند. او در این آلبوم تکنیک های سنتی موسیقی کانتری را به کار میگیرد تا آواهایی بین موسیقی فولک و کلاسیک دهه پنجاهی نشویل خلق کند.

در پایان جدول ده آلبوم برتر سال گذشته، Hot Sauce Committee از بیستی بویز در رتبه هشتم، Barton Hollow کار مشترک جوی ویلیامز و جان پال وایت در رتبه نهم و El Camino اثر بلک کیز، در رتبه آخر و دهم جدول به چشم می خورند.

XS
SM
MD
LG