لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

دهها هزار تن از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در چندین ایالت آمریکا اعتصاب کردند


اعتصاب کارکنان شرکت «کایزر پرمننته» در شهر اسپرینفیلد، ویرجینیا - ۱۲ مهر ۱۴۰۲
اعتصاب کارکنان شرکت «کایزر پرمننته» در شهر اسپرینفیلد، ویرجینیا - ۱۲ مهر ۱۴۰۲

دهها هزار تن از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و درمانی روز چهارشنبه، ۱۲ مهر، در چندین ایالت آمریکا در اعتراض به دستمزد کم و کمبود نیروی کار، اعتصاب کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، حدود ۷۵ هزار تن از کارکنان «کایزر پرمننته» می‌گویند کمبود نیروی کار بر روی مراقبت از بیماران تاثیر منفی می‌گذارد.

«کایزر پرمننته» با ۳۹ بیمارستان در سراسر آمریکا، یکی از شرکت‌های بزرگ ارائه بیمه درمانی و مراقبت‌های پزشکی است.

این شرکت غیرانتفاعی، که دفتر مرکزی آن در شهر اوکلند، کالیفرنیا است، پوشش درمانی برای نزدیک به ۱۳ میلیون تن را فراهم می‌کند و بیماران خود را تنها به کلینیک‌ها و بیمارستان‌هایی که اداره می‌کند و یا با آنها قرارداد دارد، می‌فرستد.

ائتلاف اتحادیه‌های دائمی کایزر، به نمایندگی از حدود ۸۵ هزار کارمند سیستم بهداشتی درمانی در سراسر آمریکا، اعتصاب سه روزه‌ای را در ایالات کالیفرنیا، کلرادو، اورگان و واشنگتن و یک روز در ایالت ویرجینیا و واشنگتن دی سی تصویب کرده است.

اعتصاب‌کنندگان شامل پرستاران حرفه‌ای دارای مجوز، متخصصان ارائه خدمات بهداشتی در منزل و سونوگرافیست‌های اولتراسوند، و همچنین تکنسین‌های رادیولوژی، اشعه ایکس، جراحی، داروسازی و بخش‌های اورژانس هستند.

پزشکان در این اعتصاب شرکت نمی‌کنند و کایزر می‌گوید بیمارستان‌هایش، از جمله مراکز اورژانس‌ آنها، در طول اعتصابات باز خواهند بود.

این شرکت اعلام کرد که هزاران کارمند موقت را استخدام کرده است تا جای نیروهای اعتصابی را پرکند. اما این اعتصاب می‌تواند خدمات بهداشتی و درمانی غیر ضروری را به تعویق بیندازد.

اعتصاب کارکنان کایزر پرمننته همزمان با سازمان‌دهی اعتصاب در چند بخش صنعتی، از جمله صنایع حمل‌ونقل و سرگرمی‌ها در آمریکا انجام شده است.

XS
SM
MD
LG