لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

مهاجرت یک گوینده و مجری دیگر صداوسیما؛ ژیلا امیرشاهی بدون حجاب اجباری به کانادا رفت 


ژیلا امیرشاهی از مجریان باسابقه صدا و سیمای جمهوری اسلامی به کانادا مهاجرت کرد.
ژیلا امیرشاهی از مجریان باسابقه صدا و سیمای جمهوری اسلامی به کانادا مهاجرت کرد.

در ادامه موج مهاجرت و خروج نیروهای صداوسیمای جمهوری اسلامی، یک مجری و گوینده باسابقه رادیو و تلویزیون حکومتی ایران نیز اعلام کرد که به کشور کانادا مهاجرت کرده است.

بنابر تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، ژیلا امیرشاهی از مجریان باسابقه صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار ویدئویی، اعلام کرد که در شهر «ونکوور» کانادا حضور و اقامت دارد.

او در فایل ویدیویی که از خود و بدون حجاب اجباری منتشر کرد اظهار داشت که در کشور کانادا کلاس‌های «آموزش فن بیان و سخنرانی» را برگزار خواهد کرد.

از زمان شروع اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ برخی از مجریان، بازیگران، گویندگان و کارکنان سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی از این رسانه خارج شده و به کشورهای دیگر مهاجرت کردند.

چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه نیز، منابع آگاه از بازداشت ‎سجاد شهرابی، گوینده ‎رادیو توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی و بردن برخی لوازم شخصی او علاوه بر تفتیش منزل خبر داده بودند.

در ماه‌های گذشته هنرمندان و ورزشکاران بسیاری به دلیل حمایت از معترضان یا پیوستن به اعتراضات سراسری، توسط نهادهای امنیتی و قضایی حکومت ایران مورد آزار و اذیت قرار گرفته و برخی نیز احضار، بازداشت، محاکمه و بعضی نیز ممنوع‌الخروج، ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌المعامله شده‌اند.

XS
SM
MD
LG