لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۷

در دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد؛ اولین جلسه دادگاه متهمان دومین حمله به شاهچراغ 


سه متهم حمله مسلحانه مرداد ماه به آرامگاه شاهچراغ شیراز

پس از گذشت دو هفته از صدور کیفرخواست برای متهمان حمله مسلحانه مرداد ماه به آرامگاه شاهچراغ شیراز، اولین جلسه محاکمه سه تن از متهمان در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز به ریاست محمود ساداتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری‌های رسمی ایران، این جلسه با حضور «وکلای مدافع»، اولیای دم دو کشته شده حادثه و جمعی از آسیب‌دیدگان و شاهدان حمله برگزار شد.

چهارم شهریور ماه، رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور کیفرخواست برای متهمان حمله مسلحانه به شاهچراغ شیراز خبر داده و اتهام سه نفر از متهمان این پرونده را «عضویت در داعش، محاربه و افساد فی الارض» اعلام کرده بود.

به گفته کاظم موسوی، اتهام متهم اصلی پرونده به نام «رحمت‌الله نوروزاف» عضویت در داعش، محاربه و افساد فی الارض است و اتهامات وارده به متهمین ردیف‌های دوم و سوم به نام‌های «حبیب‌الله عرب زاده» و «امرالله نظری» (معروف به اسد) نیز «معاونت» در محاربه و افساد فی الارض و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» از طریق «همراهی با گروهک تروریستی داعش» است.

به گزارش خبرگزاری مهر، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، متهم ردیف اول این پرونده در جلسه امروز دادگاه گفته است که «تصور اینکه دستگیر شوم را نداشتم و فکر می‌کردم کشته شوم.»

در جلسه امروز دادگاه، شیرازیان نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز کیفرخواست صادر شده علیه متهمان را قرائت کرد.

به نوشته خبرگزاری مهر، «نوروزاف» در دادگاه توضیح داد که «امیر داعش به من دستور داده بود تا دو ظرف بنزین تهیه کنم، اما با یک ظرف یک و نیم لیتری بنزین در کوله پشتی وارد شدم، اما پیش آنکه به فرش‌های نمازگزاران برسم و آن‌ها را آتش بزنم دستگیر شدم.»

ادامه دادگاه متهمان این پرونده در آینده برگزار خواهد شد. گزارش‌های منتشر شده از این جلسه، زمان مشخصی برای برگزاری دومین جلسه دادگاه اعلام نکرده‌اند.

غروب یکشنبه بیست و دوم مرداد ماه خبرگزاری‌های ایران از حمله «چند مهاجم مسلح» به «شاهچراغ» مکانی مذهبی در شهر شیراز خبر دادند. بنابر گزارش خبرگزاری‌های ایران در این حادثه ۲ نفر کشته و هفت نفر «مجروح یا مصدوم» شدند.

با توجه به اینکه پیش از این اعلام شده بود که دستکم ۲۰ نفر در جریان این پرونده دستگیر شده‌اند، از وضعیت ۱۷ متهم دیگر خبری منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG