لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۷

کیفرخواست متهمان حمله به شاهچراغ صادر شد؛ اتهام عضویت در داعش، محاربه و افساد فی الارض


 حمله به شاهچراغ، یک‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
حمله به شاهچراغ، یک‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

رئیس کل دادگستری استان فارس امروز از صدور کیفرخواست برای متهمان حمله مسلحانه به شاهچراغ شیراز خبر داد و اتهام سه نفر از متهمان این پرونده را «عضویت در داعش، محاربه و افساد فی الارض» اعلام کرد.

به گفته کاظم موسوی، اتهام متهم اصلی پرونده به نام «رحمت‌الله نوروزاف» عضویت در داعش، محاربه و افساد فی الارض است و اتهامات وارده به متهمین ردیف‌های دوم و سوم به نام‌های «حبیب‌الله عرب زاده» و «امرالله نظری» (معروف به اسد) نیز «معاونت» در محاربه و افساد فی الارض و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» از طریق «همراهی با گروهک تروریستی داعش» است.

به گفته این مقام قضایی پرونده این سه متهم برای رسیدگی به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارسال شده است.

سید کاظم موسوی روز پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه در مورد وضعیت پیگیری پرونده حمله مسلحانه به شاهچراغ گفته بود: «در آخرین مرحله که به اتمام نیز رسیده است ۲۰ نفر دستگیر شده‌اند، در واقع هرکسی که کوچک‌ترین نقشی در استان و خارج از استان با حادثه داشته، دستگیر شده است.»

غروب یکشنبه بیست و دوم مرداد ماه خبرگزاری‌های ایران از حمله «چند مهاجم مسلح» به «شاهچراغ» مکانی مذهبی در شهر شیراز خبر دادند. بنابر گزارش خبرگزاری‌های ایران در این حادثه ۲ نفر کشته و هفت نفر «مجروح یا مصدوم» شدند.

با توجه به اینکه پیش از این اعلام شده بود که دستکم ۲۰ نفر در جریان این پرونده دستگیر شده‌اند، از وضعیت ۱۷ متهم دیگر خبری منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG