لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۱

سيلاب جنوب شرقی آسيا به بانکوک رسيد


سيلاب جنوب شرقی آسيا به بانکوک رسيد
سيلاب جنوب شرقی آسيا به بانکوک رسيد

سيلابی که بخش های وسيعی از تايلند، کامبوج و ويتنام را فرا گرفته است، به بزرگترين شهر اين منطقه بانکوک رسيد.

در حومه های بانکوک در شمال شرقی تايلند کانال های تخليه آب را مشاهده می کنم که به سطح مناطق مسکونی سرريز شده اند.

سيلاب يکی از مناطق مسکونی در شمال غربی بانکوک را فرا گرفت و ساکنان اين منطقه را تا سطح نيم متر زير آب برد. افزايش سطح سيلاب، از کانال پراپا سرريز شد و مناطقی که در سطح پايين تر از سيلاب قرار دارند، از جمله يک پايگاه نظامی را زير آب برد.

يکی از ساکنان بانکوک می گويد: سيلاب بدون خبر ما را زير آب برد، و اکنون ما از دولت کمک می خواهيم. ما برای رفتن به داخل منطقه و کمک به مردم به قايق نياز داريم؛ ما قايق، غذا و آب آشاميدنی می خواهيم. ما از هيچ راهی نمی توانيم از سيلاب بگريزيم.

در حالی که دولت برای واکنش به اين حادثه طبيعی در تلاش است، بسياری از ساکنان برای خارج کردن بيماران و مجروحين داوطلب شده اند. نيروهای نظامی تايلند برای تخليه مردم از مناطق سيل زده فراخوانده شده اند. اما بسياری به حال خود رها شده اند. يکی از صاحبان فروشگاه های منطقه می گويد تا به حال هيچکس برای کمک نرسيده است. او می گويد برای سيلاب بعدی حتماً خودش را آماده خواهد کرد.

با ادامه سيلاب، هنوز مشخص نيست تا کدام منطقه بانکوک زير آب فرو رود. يکی از مديران يک مجموعه تجاری که در چند متری کانال پراپا کار می کند، گفت: حدود يک چهارم فروشگاه ها در اين مجموعه باز هستند و اگر سطح آب بالاتر برود، آن ها هم مجبور به تعطيل خواهند بود.

او می گويد اين محل به ده ها کيسه شنی نيازمند است، اما فقط توانسته اند چند صد کيسه تهيه کنند.

مقام های بانکوک می گويند، کانال های اين شهر احتمالاً در چند روز آينده سرريز خواهند شد و از ساکنان ۷ منطقه در اين شهر خواسته اند، خود را به مناطق مرتفع تر برسانند.

XS
SM
MD
LG