لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۲

پلیس تایلند: مظنون بازداشت شده احتمالا بمبگذار نیست


مقامات پلیس تایلند روز جمعه گفتند مظنون خارجی که در مرز نزدیک کامبوج دستگیر شد، احتمالا مرد زرد پوشی که در ویدئوی امنیتی دیده شده و به کار گذاشتن بمب در معبدی در بانکوک مظنون است، نیست.

انفجار که غروب هفدهم اوت (۲۶ مرداد ماه) در معبدی که در میان تایلندی ها و نیز گردشگران خارجی شهرت دارد، روی داد و ۲۰ کشته و بیش از ۱۲۰ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اظهارات امروز مقامات پلیس نشان می دهد علیرغم دو دستگیری و معرفی هفت مظنون دیگر در روزهای اخیر، شخصی که بمب را کار گذاشت همچنان فراری است.

مقامات امنیتی تایلند بر این گمان بودند که دست کم دو نفر از مظنونان احتمالا شهروند ترکیه هستند، و این تئوری تقویت شد که بمبگذاری انتقام اخراج اجباری بیش از ۱۰۰ مسلمان اویغور به چین در ماه ژوئیه بود.

سخنگوی پلیس تایلند گفت نمونه های دی.ان.ای که از مظنون گرفته شد، با نمونه دی.ان.ای به دست آمده از شواهدی که گفته می شود بمبگذار بر جای گذاشته، تطبیق نمی کرد.

دی.ان.ای و آثار انگشت فرد مظنون، در دو آپارتمان در حومه بانکوک که پلیس به آنها حمله کرد پیدا شد و پلیس می گوید در هر دو محل وسائل ساخت بمب وجود داشت و در یکی از آنها بیش از ۲۰۰ گذرنامه جعلی تایلند پیدا شد.

XS
SM
MD
LG