لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۳

حداقل ۵ کشته در یک تیراندازی در تگزاس؛ پرزیدنت ترامپ بلافاصله واکنش نشان داد


بر اثر تیراندازی در غرب تگزاس حداقل پنج نفر کشته و ۱۴ تن دیگر مجروح شدند.

بنا به اعلام پلیس، مرد مهاجم از پا درآمده است. تاکنون جز این که او سفیدپوست و سی و چند ساله بوده جزییات بیشتری درباره او منتشر نشده است.

پرزیدنت ترامپ تنها دقایقی پس از این حادثه در توییتر خود خبر داد که از سوی دادستان کل در جریان قرار گرفته و اف بی آی و دستگاه قضایی نیز وارد عمل شده‌اند.

مرد مهاجم ابتدا از سوی پلیس متوقف شد. اما پس از تیراندازی به مامور پلیس، سوار یک ماشین دولتی شد و در مسیر حرکت به سوی شهر «اودیسه» به صورت تصادفی به سوی مردم تیراندازی کرد. او در نهایت بر اثر تیراندازی ماموران پلیس کشته شد.

پلیس می‌گوید در حال حاضر اوضاع تحت کنترل است و تیراندازی ها قطع شده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده پس از تیراندازی های اخیر در شهر «ال پاسو» در ایالت تگزاس و در شهر «دیتون» در ایالت اوهایو از تشدید بررسی سوابق خریداران اسلحه حمایت کرد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۴ مرداد ماه نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «نمی‌توانیم اجازه دهیم افرادی که در ال‌پاسو در تگزاس و دیتون در اوهایو کشته شدند، بیهوده جان خود را از دست داده باشند. همچنین هرگز کسانی که در این حادثه زخمی شدند و قربانیان قبلی را فراموش نمی‌کنیم. جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها باید با هم متحد شوند و قانونی را برای بررسی پیشینه افراد تهیه کنند، شاید بتوان این قانون را با قوانین مربوط به مهاجرت پیوند زد.»

ظهر شنبه ۱۲ مرداد، تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر «ال پاسو»، غربی‌ترین بخش ایالت تگزاس دست‌کم ۲۰ کشته و ۲۶ مجروح برجای گذاشت.

ساعاتی پس از تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس ، تیراندازی در شهر «دیتون» ایالت اوهایو که بامداد یکشنبه ۱۳ مرداد روی داد، ۱۰ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند و عامل حمله هم توسط پلیس کشته شد.

به فاصله کوتاهی پس از دو تیراندازی مرگبار در دو شهر مختلف ایالات متحده، غرب شهر شیکاگو نیز صبح روز یکشنبه ۱۳ مرداد شاهد وقوع یک حادثه مشابه بود. این تیراندازی ساعت ۱:۲۰ بامداد در داگلاس پارک رخ داد و هفت نفر زخمی شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG