لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۳

پرزیدنت ترامپ: اکثریت سنا با طرح من برای قوانین مالکیت اسلحه موافق است


پرزیدنت ترامپ،‌در حال گفت‌وگو با خبرنگاران پیش از ترک کاخ سفید در روز جمعه
پرزیدنت ترامپ،‌در حال گفت‌وگو با خبرنگاران پیش از ترک کاخ سفید در روز جمعه

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، نسبت به وضع قوانین و مقرراتی برای بررسی پیشینه افراد متقاضی خرید اسلحه، ابراز خوشبینی کرد.

به گزارش اسوشیتدپرس پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۱۸ مرداد پیش از ترک کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «ما حمایت گسترده و خوبی میان هر دو حزب در مورد اصلاح قوانین مالکیت اسلحه داریم و می‌خواهیم کسانی که شرایط داشتن اسلحه را ندارند، دسترسی هم به آن نداشته باشند.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «من دیروز با میچ مک‌کانل [رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا] صحبت کرده‌ام و او نیز کاملا موافق است» که برخی قوانین اصلاحی مناسب در حوزه مالکیت و دسترسی به اسلحه به دست آید.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما باید قوانین هوشمندانه‌ای در خصوص سابقه افراد متقاضی داشتن سلاح داشته باشیم و این مسئله‌ای منحصر به ان‌.آر‌.اِی (انجمن ملی اسلحه)، دموکرات‌‌ها، یا جمهوری‌خواهان نیست.»

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۴ مرداد ماه نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «نمی‌توانیم اجازه دهیم افرادی که در ال‌پاسو در تگزاس و دیتون در اوهایو کشته شدند، بیهوده جان خود را از دست داده باشند. همچنین درباره کسانی که در این حادثه زخمی شدند. هرگز آن‌ها و قربانیان قبلی را فراموش نمی‌کنیم. جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها باید با هم متحد شوند و قانونی برای بررسی پیشینه افراد تهیه کنند، شاید بتوان این قانون را با قوانین مربوط به مهاجرت پیوند زد. ما باید از این دو حادثه تراژیک به دستاوری خوب برسیم، اگر ممکن نیست که دستاوردی باعظمت داشته باشیم.»

اشاره رئیس جمهوری آمریکا به دو حادثه تیراندازی است که روز گذشته، یک‌شنبه، در آمریکا رخ داد.

ظهر شنبه ۱۲ مرداد، تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر «ال پاسو»، غربی‌ترین بخش ایالت تگزاس دست‌کم ۲۰ کشته و ۲۶ مجروح برجای گذاشت.

ساعاتی پس از تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس ، تیراندازی در شهر «دیتون» ایالت اوهایو که بامداد یکشنبه ۱۳ مرداد روی داد، ۱۰ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند و عامل حمله هم توسط پلیس کشته شد.

به فاصله کوتاهی پس از دو تیراندازی مرگبار در دو شهر مختلف ایالات متحده، غرب شهر شیکاگو نیز صبح روز یکشنبه ۱۳ مرداد شاهد وقوع یک حادثه مشابه بود. این تیراندازی ساعت ۱:۲۰ بامداد در داگلاس پارک رخ داد و هفت نفر زخمی شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG