لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

دوشنبه‌های اعتراضی؛ بازنشستگان مخابرات در شهرهای مختلف تجمع کردند


تجمع بازنشستگان
تجمع بازنشستگان

کانال‌های اطلاع رسانی صنفی و بازنشستگان از تداوم تجمع در «دوشنبه‌های اعتراضی» خبر داده و اعلام کردند بازنشستگان مخابرات در شهرهای مختلف کشور دست به تجمع زدند.

براساس اعلام اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ جمعی از بازنشستگان مخابرات منطقه خوزستان، کرمانشاه، اصفهان، مازندران، لرستان، اردبیل و چند شهر دیگر در اعتراض به عدم‌رسیدگی به مطالباتشان از جمله «اجرای کامل آئین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی» بار دیگر مقابل شرکت مخابرات شهرهای خود دست به تجمع زدند.

روز گذشته نیز بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای شوش، کرخه، کرمانشاه و کرج و بازنشستگان صنعت فولاد در دو شهر ساری و اصفهان در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و تحقق نیافتن مطالبات‌شان تجمع کردند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌داد که در این تجمعات، شعارهایی علیه دولت و مجلس سر داده شده است.

در همین ارتباط، خبرگزاری ایلنا روز پنجم مهر به نقل از یک بازنشسته نوشت که اعتراض اصلی بازنشستگان، «عقب‌ماندگی افزایش دستمزد» و تحقق مطالبه‌شان برای «جبران عقب ماندگی مزد از سبد معیشت است.»

وضعیت نامناسب اقتصادی در ایران موجب شده است تا تجمعات اعتراضی نسبت به وضعیت معیشت از سوی کارگران و بازنشستگان و برخی دیگر از گروه‌ها به یکی از برنامه‌های روزانه در ایران تبدیل شود.

XS
SM
MD
LG