لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

سازمان هواشناسی: آلودگی تهران کاهش می یابد


سازمان هواشناسی: آلودگی تهران کاهش می یابد
سازمان هواشناسی: آلودگی تهران کاهش می یابد

در حالی که سمی بودن هوای تهران از چهلمین روز خود نیز گذشته، مدیرکل هواشناسی استان تهران از ورود سامانه بارش ‌زای جدید از روز چهارشنبه به تهران خبر داده است.

مهندس جباری روز شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: سامانه بارش ‌زای مستقر بر استان تهران، بارش های پراكنده در مناطق آبعلی و دماوند را در پی داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: در روز یكشنبه نیز با افزایش سرعت وزش باد در تهران پیش بینی می‌شود از میزان غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت كاسته شده و تهران از شرایط هشدار خارج شود.

مدیركل هواشناسی استان تهران اجرایی شدن مصوبات كمیته اضطراری آلودگی هوای تهران را برای کاهش دامنه زیانبار این وضعیت ضروری دانست و افزود: «در خصوص آلودگی هوای تهران خصوصا در فصل زمستان، نیازمند مدیریت منابع تولید آلودگی هستیم.»

وی به ورود سیستم جدید بارش زا از اواخر هفته به پایتخت اشاره و عنوان كرد: بر این اساس از روز چهارشنبه تا پایان روز پنج شنبه، بارش‌های خفیفی در تهران پیش بینی می‌شود.

یک متخصص بیماری های قلب و عروق تاکید کرده است که آلودگی هوا فقط سلامت بیماران قلبی و ریوی را تهدید نمی‌كند، بلكه كودكان، سالمندان، زنان باردار و سایر اقشار جامعه نیز باید مراقب باشند.

XS
SM
MD
LG