لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

هشدار شورای هماهنگی فرهنگیان: بازداشت‌شدگان آزاد نشوند، تجمع سراسری برگزار می‌کنیم


تجمع سراسری معلمان در آستانه روز معلم - ایران کارگر
تجمع سراسری معلمان در آستانه روز معلم - ایران کارگر

با ادامه بازداشت معلمان معترض، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه ای هشدار داد در صورتی که اگر این معلمان طی روزهای آینده آزاد نشوند، روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت، یک تجمع اعتراضی در سطح کشور برگزار خواهد کرد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در کانال تلگرامی خود نوشت در حالی که تمام تجمعات اعتراضی معلمان در چارچوب اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی و در جهت ارتقای کیفی و عادلانه سازی آموزش و ترمیم معیشت فرهنگیان و در فضای خشونت پرهیز صورت گرفته، بی اعتنایی محض حاکمیت به آنها و تداوم تصمیمات ناعادلانه و ضد آموزش، نشان از آن ندارد که گویا اراده ای به عمد می خواهد وضعیت، این چنین بماند!؟

معلمان معترض در ایران همواره با برخوردهای امنیتی مواجه شده‌اند.

همزمان با هفته معلم در ایران، رسول بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، علی اکبر باغانی، اسکندر لطفی، مسعود نیکخواه، محسن عمرانی، محمود ملاکی، اصغر حاجب، رضا امانی‌فر و هادی صادق زاده در ایران بازداشت شدند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر روز پنج‌شنبه گذشته، در بیانیه‌ای خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط معلمان بازداشت ‌شده در تظاهرات مسالمت‌آمیز و تشکل‌های کارگری شد.

این بیانیه ضمن اشاره به این بازداشتها با مورد سوال قراردادن سران سه قوه جمهوری اسلامی، نوشت آیا به قانون اساسی التزام عملی ندارید که بنابر مصلحت، چشم بر معلم ربایی های اخیر و اقدامات قانون شکنانه و غیردمکراتیک حوزه ی قضایی و ضابطان آن بسته اید ؟

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه خود تهدید کرده در صورت آزاد نشدن این معلمان زندانی،‌ در اعتراض به این رفتار که انحصارجویانه و ضد مردم سالاری نامیده، تجمع خود را با محوریت ویژه حمایت از معلمان بازداشتی و زندانی و همچنان عدم اجرای رتبه بندی و همسان سازی حقوق بازنشستگان و پولی سازی آموزش برگزار می کند.

XS
SM
MD
LG