لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۶

برگزاری تجمع سراسری معلمان در بیش از ۱۰۰ شهر ایران؛ بازداشت چند معلم در کرج


تصویری از تجمع معلمان در مشهد
تصویری از تجمع معلمان در مشهد

در ادامه برگزاری تجمعات سراسری معلمان در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان، امروز شماری از معلمان در کرج در پی حمله نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بر اساس ویدیوهای منتشرشده در شبکه های اجتماعی، امروز معلمان در پی فراخوان «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران» با برگزاری تجمعات اعتراضی در بیش از ۱۰۰ شهر ایران، خواستار اجرا شدن طرح رتبه‌بندی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، تحصیل رایگان و آزادی معلمان زندانی شدند. این ششمین تجمع سراسری معلمان در سه ماه گذشته به شمار میرود.

شماری از معلمان امروز مقابل مجلس شورای اسلامی و ادارات آموزش و پرورش در سایر شهرها تجمع کردند و شعارهایی چون «با اهل قلم هر که در افتاد ور افتاد»، «معلم زندانی آزاد باید گردد» سر دادند.


امروز معلمان در مشهد شعار معلم زندانی آزاد باید گردد سر دادند.

بنا به گزارش‌های موجود نیروهای امنیتی در استان البرز با یورش به تجمع اعتراضی معلمان، دست کم پانزده نفر از معلمان را بازداشت کردند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در تجمع امروز در کرج نیز شماری از معلمان بازداشت شده‌اند.

به گفته محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان، طی هفته‌های گذشته ماموران امنیتی تماس‌های مکرری با معلمان داشته‌اند و آنها را تهدید کرده‌اند که در تجمعات اعتراضی شرکت نکنند. در همین حال، صدها فعال صنفی هم از سراسر کشور به مراکز امنیتی احضار شده بودند.

XS
SM
MD
LG