لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۲

شتاب شهروندان آمریکایی برای پرداخت مالیات


امروز دوشنبه ۱۵ آوریل، برای شهروندان آمریکایی مناسبتی آشناست. پایان پانزدهم آوریل هر سال، پایان مهلت پرداخت مالیات بر درآمد سالانه است. میلیون ها مالیات دهنده آمریکایی تا لحظه آخر صبر می کنند تا مالیات بپردازند.

اما میلیون ها آمریکایی دیگر هفته ها قبل امور مالیاتی شان را رتق و فتق کرده اند. اغلب این عده، آنها هستند که مبلغی از دولت طلب دارند. نظام مالیاتی آمریکا به این شکل بنا شده که طی سال، هر ماه مبلغی مالیات از درآمد شاغلان کسر می شود. در انتهای سال مالیاتی، اگر مجموع مبالغی که به تدریج از درآمد شهروندی کسر شده، بیش از میزان مالیاتی باشد که باید تا انتهای سال به دولت پرداخت می کرده، اداره مالیات آمریکا این مابه التفاوت را به مالیات دهنده بازمی گردانَد.

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه ۱۲ آوریل مدارک مالیات پرداختی خود و همسرش را منتشر کرد. بر مبنای این مدارک، میزان درآمد خانوار آقای اوباما مجموعا ۶۰۸ هزار و ۶۱۱ دلار، و مبلغ مالیاتی که پرداخته اند، ۱۱۲ هزار و ۲۱۴ دلار بوده است.

درآمد سالانه باراک اوباما و همسرش نزدیک به دوازده برابر درآمد متوسط خانواده های آمریکایی است. میزان متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی اندکی بیش از ۵۰ هزار دلار در سال است.
XS
SM
MD
LG