لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۳

قانونگذاران لوئیزیانا: حذف مالیات بر درآمد شدنی نیست


بابی جیندال، فرماندار ایالت لوئیزیانا
بابی جیندال، فرماندار ایالت لوئیزیانا
قانونگذاران لوئیزیانای آمریکا می گویند طرح فرماندار آن ایالت برای حذف مالیات بر درآمد بدون افزایش میزان مالیات بر فروش در لوئیزیانا، عقلایی نیست.

بابی جیندال، فرماندار هندی تبار لوئیزیانا که احتمال نامزدی او از حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا مطرح است، گفته است طرح خود را برای حذف مالیات بر درآمد در لوئیزیانا با توجه به عدم اقبال عمومی و ناخشنودی قانونگذاران، فعلاً بایگانی می کند.

طرح آقای جیندال در صورت تصویب و اجرایی شدن، مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی را در محدوده ایالت لوئیزیانا حذف می کرد، و ۵۶ درصد بر میزان مالیات بر فروش در این ایالت می افزود. طبق این طرح به مبلغ مالیات بر فروش سیگار نیز میزان قابل توجهی اضافه می شد.

جیندال به دنبال اعلام کنار گذاشتن طرح پیشنهادی خود تا اطلاع ثانوی، از قانونگذاران ایالتی خواست تا مسئولیت هزینه هایی را که دولت لوئیزیانا در قبال اجرایی نشدن این طرح به ناگزیر متحمل خواهد شد، تقبل کنند.

لوئیزیانا در همسایگی تکزاس و فلوریداست؛ ایالت هایی که شهروندان آنها مالیات بر درآمد پرداخت نمی کنند. طرح پیشنهادی فرماندار این ایالت با هدف رقابت با ایالت های همسایه مطرح شده بود. اجرای طرح مالیاتی پیشنهادی بابی جیندال، به افزایش میزان مالیات بر فروش لوئیزیانا منجر می شد و آن را به ۱۱ درصد می رساند، که در آن صورت، بالاترین مبلغ مالیات بر فروش در سراسر آمریکا تلقی می شد.

حذف مالیات بر درآمد بدون افزایش انواع دیگر مالیات پرداختی مردم، پیچیدگی کمتری دارد و تصویب آن آسان تر است. اما ناظران و کارشناسان مالیاتی می گویند کاهش کلان میزان مالیات در یک ایالت، عواقب ناخوشایندی دارد و حتی خود فرماندار هم از عهده چالش های متعاقب آن برنخواهد آمد.

جان بل ادواردز، از نمایندگان دموکرات لوئیزیانا، می گوید آقای جیندال، فرماندار این ایالت، ورای طرح این بسته پیشنهادی مالیات، انگیزه های سیاسی دارد و به جای توجه به مشکلات شهروندان ایالت خودش، در پی آن است که نظر سیاستگران آمریکایی خارج از لوئیزیانا را جلب کند.
XS
SM
MD
LG