لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۰

خبرگزاری «تسنیم» شلیک گاز اشک آور به «جانبازان» را تکذیب کرد


برخی از تجمع‌کنندگان در مقابل «بنیاد شهید» براثر شلیک گازاشک‌آور بدحال شدند.

در پی انتشار تصاویری از «شلیک گاز اشک‌آور» به تجمع تعدادی از «جانبازان» در مقابل ساختمان «بنیاد شهید»، خبرگزاری «تسنیم» اقدام به تکذیب این موضوع کرد، در حالی که تا لحظه تنظیم این خبر پلیس اظهار نظر رسمی در این مورد نداشته است.

تجمع روز شنبه ۱۷ تیرماه تعدادی از «جانبازان» در اعتراض به «دهک‌بندی جدید» که آن را «ناعادلانه» می‌دانند و «قطع یا کاهش کمک معیشت ماهانه» برپا شده بود.

مجروحان جنگ ایران و عراق همچنین به عدم اجرای قانون مصوب در چارچوب برنامه ششم توسعه برای همسان‌سازی «کمک معیشت ماهانه جانبازان» با «حداقل حقوق و مزایای کارکنان دولت» اعتراض داشتند.

بر اساس گزارش‌های مردمی و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های مجازی این تجمع با شلیک «گاز اشک‌آور و اسپری فلفل» و «ضرب و شتم» تعدادی از تجمع‌کنندگان همراه شد.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که در نتیجه این حمله چندین نفر از «رزمندگان و جانبازان سالخورده و بیمار» دچار نفس‌تنگی و حالت تهوع شدند.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به نهادهای امنیتی امروز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه ادعا کرد که برخی افراد با ورود به تجمع جانبازان «ایجاد تنش» کردند و با ورود «یگان ویژه» موضوع خاتمه یافت.

این خبرگزاری به نقل از منابع خود شلیک «گاز اشک‌آور» و «ضرب و شتم» تجمع‌کنندگان را تکذیب کرده اما نوشته که «احتمال زدن اسپری فلفل در دست بررسی» است.

تسنیم همچنین نوشته است که هرچند «هیچ جانبازی آسیب ندید» اما باید شفاف‌سازی به موقع از سوی نهادهای انتظامی و امنیتی انجام شود و عملکرد فرمانده میدان مورد بررسی قرار گیرد تا اگر فردی تخلف کرده با او طبق قانون برخورد شود.

XS
SM
MD
LG