لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۶

تجمعات صنفی در چند شهر ایران؛ بازنشستگان خواهان «همسان‌سازی حقوق» هستند


در ادامه تجمعات صنفی در ایران، روز سه‌شنبه ۱۳ تیر، گروهی از بازنشستگان کشوری در شهرهای مختلف ایران، ضمن برگزاری تجمع اعتراضی خواهان یکسان‌سازی حقوق و بهبود کیفیت زندگی خود شدند.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران اعلام کرد شماری از بازنشستگان استان یزد با تجمع در مقابل فرمانداری خواهان همسان‌سازی حقوق بازنشستگان براساس «۹۰ درصد شاغل همتراز» شدند.

بازنشستگان کشوری کرمانشاه هم با تجمع در مقابل صندوق بازنشستگی استان خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و بهبود کیفیت زندگی خود شدند.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران همچنین اعلام کرد بازنشستگان هر هفته سه‌شنبه‌ها، با حضور و تجمع در مقابل صندوق‌های بازنشستگی در سراسر کشور مطالبات خود را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهند کرد.

شماری از کارگران شاغل در کارخانه کمباین‌سازی تبریز هم سه‌شنبه ۱۳ تیرماه، از کمیته امداد طلب کمک غذایی کردند.

به گزارش ایلنا، حدود ۴۵ کارگر باقی‌مانده‌ در این کارخانه اعلام کردند که بیش از ۴ ماه است که دستمزد نگرفته‌اند و مدیران کارخانه هم برای حل مشکلات آنها کاری انجام نمی‌دهند به همین علت و با توجه به قرار گرفتن در وضعیت بد اقتصادی، از کمیته امداد درخواست کرده‌اند به آنان «جیره مناسب غذایی» بدهد.

روز دوشنبه ۱۲ تیر هم کارگران نیشکر هفت‌تپه در خوزستان و بازنشستگان شرکت مخابرات در چند شهر ایران تجمع کردندو پرستاران سیستان و بلوچستان و راهبران خط پنجم متروی تهران اعتصاب کردند.

XS
SM
MD
LG