لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

حمایت ترانه علیدوستی از اعتراضات: از کار دست می‌کشم، به آن‌چه با هم می‌سازیم ایمان دارم


ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی

با ادامه موج ممنوعیت خروج چهره‌های سینمایی از کشور، ترانه علیدوستی، بازیگر سرشناس، در اینستاگرام نوشت که در ایران می‌ماند و صدای حق‌خواهی خانواده‌های زندانیان و کشته‌شده‌ها خواهد بود.

ترانه علیدوستی، روز یک‌شنبه ۱۵ آبان در استوری اینستاگرام خود متنی در حمایت از اعتراضات مردم ایران منتشر کرد و نوشت: «می‌مانم، از کار دست می‌کشم. کنار خانواده‌های زندانی‌ها و کشته‌شده‌ها می‌ایستم و حق‌خواهشان خواهم بود.»

این بازیگر شناخته‌شده همچنین افزود: «برای خانه‌ام می‌جنگم. برای ایستادن پای حقم هر هزینه‌ای که باشد می‌دهم. و مهمتر از همه به آن چه امروز با هم می‌سازیم، ایمان دارم.»

او با با تکرار شعار «زن زندگی آزادی»، نوشت: «در آبان خونین ۹۸، وقتی نوشتم بر خلاف باور قبلی‌ام ما شهروند نیستیم، هرگز نبودیم. ما اسیریم، میلیون‌ها اسیر» این روز را می‌دیدم.»

او با تأکید بر این که «پاسپورت یا اقامت هیچ جا را جز ایران» ندارد، گفت: «مثل این همه مردم به جان آمده به‌پاخاسته وقتی حقم را فریاد می‌زنم، سرم را بالا می‌گیرم و صاف توی چشمانتان نگاه می‌کنم. این شجاعت را از زنان سرزمینم به ارث برده‌ام که سال‌ها است هر روز زندگی‌شان را با مقاومت و برابری‌طلبی آغاز، و با رویای آزادی به پایان می‌برند.»

استوری اینستاگرام ترانه علیدوستی
استوری اینستاگرام ترانه علیدوستی

با آغاز اعتراضات سراسری در ایران پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی در روز ۲۵ شهریور، شماری از چهره‌های ورزشی و هنری از معترضان پشتیبانی کرده‌اند.

همچنین مقامات امنیتی جمهوری اسلامی با توقیف گذرنامه برخی از چهره‌های سرشناس، از خروج این افراد از کشور جلوگیری کرده‌اند که ضبط پاسپورت بهرام رادان در فرودگاه حین خروج از کشور یکی از آخرین موارد آن است.

XS
SM
MD
LG