لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

انفجار انتحاری در کابل افغانستان ۳۵ کشته بر جا گذاشت


ساعتی بعد از انفجار روز دوشنبه در کابل
ساعتی بعد از انفجار روز دوشنبه در کابل

یک پیکارجوی وابسته به گروه طالبان با منفجر کردن یک خودروی بمبگذاری شده در افغانستان منجر به کشته شدن ۳۵ تن و مجروح شدن دستکم ۴۰ تن شد.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات دولتی افغانستان گفت بمبگذار انتحاری گروه تروریستی طالبان روز دوشنبه دوم مرداد ماه با منفجر کردن یک خودروی بمبگذاری شده در غرب کابل، ۳۵ نفر را کشت و بیش از ۴۰ نفر را مجروح کرد.

به گفته رویترز، انفجار روز دوشنبه در نزدیکی محل سکونت محمد محقق، روحانی شیعه و معاون رئیس اجرایی دولت افغانستان، رخ داد که هم اکنون محله های اطراف آن به منظور تحقیقات بیشتر توسط پلیس کابل مسدود شده است. اکثریت ساکنان محله های اطراف انفجار از شیعیان هزاره‌تبار افغانستان هستند.

بنا به رویترز، حمله انتحاری روز دوشنبه که پرسنل دولتی افغانستان را هدف قرار داده در ادامه حملات خشونت آمیزی رخ داد که تنها در سال جاری ۱۷۰۰ غیرنظامی افغان را به کشتن داده است.

گروه تروریستی طالبان که در رقابت برای بدست گرفتن قدرت در افغانستان وارد مبارزه با دولت افغانستان و ائتلاف مورد حمایت ناتو شده است، طی روزهای اخیر موج جدیدی از حملات را در سراسر کشور آغاز کرده که به درگیری ها در چندین ولایت این کشور شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG