لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۸

حمله نيروهای امنيتی سوريه به بيمارستانی در حمص


حمله نيروهای امنيتی سوريه به بيمارستانی در حمص
حمله نيروهای امنيتی سوريه به بيمارستانی در حمص

شاهدان عينی از بيمارستانی در شهر حمص سوريه می گويند: روز چهارشنبه نيروهای امنيتی حريم بيمارستان اين شهر را شکسته و با شناسايی زخميان بستری شده در اين بيمارستان، آنان را به نقطه نامعلومی برده اند.

ساکنان شهر حمص سوريه می گويند روز چهارشنبه نيروهای امنيتی به بيمارستان محل بستری شدن مخالفان زخمی شده در جريان تظاهرات خيابانی حمله کرده و آنان را با خود برده اند.

يک شاهد عينی در اين باره می گويد: نيروهای امنيتی سوريه شماری از بيماران بستری را حتا از اتاق های جراحی و در حالی که بيهوش بودند، از بيمارستان خارج کرده، و با خود برده اند.

تاييد اين گزارشها از سوی منابع مستقل برای صدای آمريکا محرز نيست چرا که دولت سوريه اجازه نمی دهد گزارشگران در شهرهای مرکز تظاهرات و اعتراضهای خيابانی، حضور پيدا کنند. اما شاهدان در تماس با گزارشگران اين خبری ها را تاييد کرده و گفته اند نيروهای امنيتی سوريه بيماران زخمی بستری شده را به زور از بيمارستان البر در شمال شرقی البياضه برده اند.

يک شاهد عينی می گويد به بيمارستان رفته بود تا فرد زخمی ای را که روز چهارشنبه در جريان شرکت در يک مراسم سوگواری مورد اصابت گلوله نيروهای امنيتی قرار گرفته بود، عيادت کند. وی گفت: موقعی که به بيمارستان رفتم تا او را عيادت کنم، متوجه شدم بيمارستان در محاصره نيروهای امنيتی درآمده است. وقتی تلاش کردم ببينم چه خبر شده است، مشاهده کردم که نيروهای امنيتی به همه طرف شليک می کنند تا مردم و غيرنظاميان را بترسانند.

شاهد عينی ديگری که خود را پزشک بيمارستان معرفی کرد، می گويد: در همين بيمارستان سرگرم کار بودم که يک بيمار مورد هجوم نيروهای امنيتی قرار گرفت.

به گفته اين پزشک ۵۰ تن از نيروهای امنيتی حدود ساعت يک و نيم بعدازظهر چهارشنبه وارد بيمارستان شده و جستجو برای بيمارانی را آغاز کردند که براساس پرونده شان بر اثر گلوله زخمی شده بودند.

اين پزشک بيمارستان افزود: نيروهای امنيتی پنج تن از بيماران را در حالی که تعدادی از آنها بيهوش بوده و آماده عمل جراحی بودند، مستقيما از اتاق عمل به بيرون بيمارستان بردند.

پزشک بيمارستان می گويد: دو تن از زخمی های بستری در حالی که ماسک اکسيژن بر دهان آنها بود، از اتاق عمل بيرون برده شدند. من به يکی از سربازها گفتم لطفا به آنها هوا برسانيد. سربازها مرا به زور از بيمار دور کردند و تهديد کردند که اگر اصرار کنم مرا هم با خود خواهند برد.

شاهدان همچنين می گويند نيروهای امنيتی را ديده اند که بيماران را در راهروهای بيمارستان کتک زده اند. اين نيروها بيماران زخمی را در آمبولانس های بيمارستان انداخته و با خود به مکان نامعلومی برده اند.

XS
SM
MD
LG