لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۴

استعفای دو نماینده مجلس سوریه


Protesters gather in a square in the southern city of Deraa, April 21, 2011
Protesters gather in a square in the southern city of Deraa, April 21, 2011

دو نماینده مجلس سوریه روز شنبه در اعتراض به قتل شهروندان از سوی نیروهای دولتی استعفا دادند. جامعه جهانی از سرکوب مرگبار معترضان ضد دولتی در روز جمعه به شدت انتقاد کرده اند.

این درحالی است که روز شنبه، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای سوریه را یک دوست نامید. اما تاکید کرد تنها گفتگوی سازنده و شتاب بخشیدن به اصلاحات می تواند ثبات را به این کشور بازگرداند. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز جمعه دولت سوریه را به دلیل استفاده ظالمانه از خشونت محکوم کرد و اسد را متهم ساخت که در سرکوب بی رحمانه از ایران کمک می گیرد.

دولت سوریه روز شنبه به انتقاد پرزیدنت اوباما پاسخ داد.در همین حال سانا خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از یک مقام رسمی گزارش داد که اظهارات اوباما در قبال حوادث سوریه بی طرفانه نیست. وی همچنین گفت ادعاهای آمریکا در مورد کمک ایران یک بی مسئولیتی را نشان می دهد که ممکن است جان شهروندان سوریه را به خطر اندازد.

بان کی - مون دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در همصدایی با پرزیدنت اوباما خواست سرکوب معترضین در سوریه بی درنگ متوقف شود.خبرگزاری دولتی سوریه آمار کشته شدگان اعتراض های روزجمعه تنها ۱۰ نفر اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG