لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

اخضر ابراهیمی از مردم سوریه عذر خواهی کرد


اخضر ابراهیمی، میانجی سازمان ملل متحد برای حل مسئله سوریه از مردم آن کشور پوزش خواست.

در حالی که جدیدترین دور مذاکرات بین دولت و اپوزیسیون بدون هیچ توافقی به پایان رسید، ابراهیمی روز شنبه بعنوان آخرین کوشش برای نجات مذاکرات صلح با دو طرف ملاقات کرد، سپس گفت مردم سوریه انتظار داشتند مذاکرات به یافتن راهی برای خروج آنها از «بحران های دهشتناک» منجر شود. اما دو دور مذاکرات به جایی نرسیده است. هنوز معلوم نیست دور سوم چه زمانی انجام خواهد گرفت.

در این میان، سخنگوی کوشش های امدادی سازمان ملل متحد در سوریه گفت سازمان ملل متحد روز شنبه قادر نشد غذا و دیگر کالاهای اساسی را به اردوگاه آوارگان یرموک در دمشق تحویل دهد. او گفت توزیع غذا بیش از یک هفته است متوقف شده و عملا جان غیر نظامیانی را که در محاصره قرار دارند تهدید می کند.

والری آموس، هماهنگ کننده امور رفاهی اورژانس سازمان ملل متحد می گوید رساندن کمک به غیر نظامیان در سوریه نباید مقوله ای سیاسی باشد.

پبشتر در روز جمعه، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در جریان ملاقات با ملک عبدالله پادشاه اردن در کالیفرنیا گفت برای سوریه باید یک راه حل دیپلماتیک پیدا شود، و افزود در حالی که گمان نمی کند چنین راه حلی در آینده ای نزدیک بدست آید، باید گام هایی جهت وارد آوردن فشار بیشتر در رژیم اسد برداشته شود.
XS
SM
MD
LG