لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۷

۷ عضو صلیب سرخ در دمشق ربوده شدند


Mideast Syria
Mideast Syria
به گفته سخنگوی صلیب سرخ بین الملل در دمشق، هفت تن از اعضای این گروه در نزدیکی شهر سراقب در استان ادلب در شمال سوریه ربوده شدند. دفتر صلیب سرخ سوریه همچنین می گوید، از روز شنبه دست کم سیصد نفر را که اغلب زن و کودک بودند، از مناطق حومه دمشق تخلیه کرده است. در چند ماه گذشته، این نواحی در محاصره و هدف آتش ارتش سوریه بوده اند. در همین حال، برخورد میان گروه های مختلف مخالفان در شهر حلب به کشته شدن بیش از پنجاه تن منجر شده است

این چندمین نبرد مسلحانه میان جهادیون و گروه های میانه تر رو مخالفان مسلح است و بنا به گزارش ها، یکبار دیگر گروه های افراطی برتری تاکتیکی شان در نبرد را نسبت به گروه های میانه رو تر نشان داده اند.

به گفته سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، در درگیری مسلحانه بین گروه جهادی دولت اسلامی عراق و شام، با یکی از دسته های مخالفان مسلح با تمایلات میانه رو تر بنام بریگاد ابابیل، حداقل سی نفر از شبه نظامیان این بریگاد، و چهارده نفر از جهادیون کشته شدند. نبردهائی که به گزارش این سازمان از روز پنجشنبه در سه ناحیه از شهر حلب که بین نیروهای دولتی و مخالفان مسلح تقسیم شده آغاز شد و آشکارا تسلط جهادیون را بیش از گذشته کرده است.

از سوی دیگر، این درگیری ها که با مخالفت چندین باره ائتلاف ملی سوریه با شرکت در گردهمآیی صلح ژنو، موسوم به ژنو -٢ کم و بیش همزمان شده، چشم انداز دستیابی به صلح در آن کشور جنگ زده را از طریق گفتگوی های سیاسی میان طرفین درگیری ها تیره تر از پیش کرده است.

روز یکشنبه دست کم یازده غیرنظامی نیز بر اثر برخورد گلوله تانک به خانه ای در شهر درعا در جنوب کشته شدند، تلفاتی که به گزارش سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه، حداقل چهار زن و سه کودک در میان آنها دیده می شوند.
XS
SM
MD
LG