لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۰

تقویت مواضع حزب الله لبنان و ارتش سوریه در حمص


نیروهای وفادار به دولت بشار اسد در منطقه خالدیه در شهر حمص - ۲۸ ژوییه ۲۰۱۳
نیروهای وفادار به دولت بشار اسد در منطقه خالدیه در شهر حمص - ۲۸ ژوییه ۲۰۱۳
بر اساس گزارش های منتشر شده، نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی نیروهای حزب الله لبنان در حال تقویت مواضع خود در یک منطقه مهم برای شورشیان در شهر راهبردی حمص در مرکز سوریه هستند.

گزارش های زنده تلویزیون دولتی سوریه در روز یکشنبه از خالدیه، از مناطق شمالی شهر حمص اعلام کرد که بیشتر این منطقه اکنون تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه است.

تصاویر منتشر شده در این گزارش خرابی های گسترده ای را نشان می دهد که شامل خیابان های پر از آوار و اجساد افرادی بود که بر اساس گزارش، از نیروهای مخالف دولت بشار اسد بوده اند.

مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در لندن نیز گزارش داد که «ارتش سوریه و حزب الله بخش عمده ای از منطقه خالدیه را پس از پیشروی در ۲۴ ساعت گذشته» تحت کنترل دارند.

از سوی دیگر ائتلاف ملی سوریه، گروه اصلی اپوزیسیون سوریه پیشروی نظامیان در خالدیه را یک «پیروزی خیالی» برای نیروهای دولتی خواند و دولت سوریه را متهم به بمباران گسترده آن منطقه کرد.

این ائتلاف آنچه«عقب نشینی تاکتیکی» ارتش آزاد سوریه در خالدیه خواند را «نشانه پیروزی بشار اسد» برای کنترل منطقه ندانست.

روز شنبه نیروهای حامی دولت توانستند پس از یک سال کنترل یک مسجد تاریخی در خالدیه را از دست نیروهای شورشی خارج کنند. این مسجد از مناطق مرکزی انجام اعتراضات علیه دولت بوده است.

از دو سال پیش که جنگ داخلی سوریه آغاز شد، شورشیان سوریه کنترل بیشتر شهر حمص را در اختیار داشته اند.


XS
SM
MD
LG