لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۹

در حمله اسرائیل به سوریه ۵ تن از جمله اعضای حزب الله کشته شدند


آرشیو
آرشیو

در حمله هوایی اسرائیل به یک روستای تحت کنترل دولت سوریه، در جناح سوری خط آتش بس بلندی های جولان در روز چهارشنبه، پنج نفر از نیروهای طرفدار دولت بشار اسد کشته شدند.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از مدیر گروه ناظر بر وضعیت حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا، حاکی است یک فروند هواپیمای اسرائیلی خودرویی را داخل روستای « حضر» که در کنترل دولت سوریه قرار دارد هدف گرفت و دو نفر از گروه حزب الله و سه نفر عضو کمیته های مردمی طرفدار بشار اسد را کشت.

« حضر» یک روستای متعلق به دروزی ها است که در امتداد خط آتش بس قرار دارد و با استان دمشق در شمال شرقی سوریه هم مرز است.

سخنگوی ارتش اسرائیل از اظهار نظر در باره این حمله خودداری کرده است.

تلویویزن المنار، متعلق به حزب الله لبنان گفت «دو عضو نیروهای دفاع ملی سوریه زمانی که یک پهپاد اسرائیلی اتومبیل آنها را در مدخل حضر، در استان قنیطره، هدف گرفت کشته شدند.» نیروهای دفاع ملی سوریه در سراسر کشور فعال هستند.

حزب الله لبنان متحد نزدیک دولت سوریه است و نیروهایی را برای تقویت ارتش سوریه برای مقابله با قیام هایی که در مارس ۲۰۱۱ آغاز شد به سوریه اعزام کرده است.

دروز شاخه ای از اسلام شیعه است. مقامات می گویند ۱۱ هزار نفر از آنها در شمال اسرائیل و ۲۰ هزار نفر در بلندی های اشغالی جولان زندگی می کنند. اسرائیل در جنگ شش روزه ۱۹۶۷، ۱۲۰۰ کیلومتر مربع از بلندی جولان را تصرف کرد.

XS
SM
MD
LG