لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۶

ادامه حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در اطراف کوبانی


ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا می گوید حملات هوایی روز پنجشنبه یک تانک، یک مسلسل سنگین، و چندین ساختمان مورد استفاده پیکارجویان را در شمال و جنوب کوبانی هدف قرار داد.

ارتش آمریکا حملات هوایی خود را به مواضع پیکارجویان گروه «دولت اسلامی» (داعش) در اطراف شهر کوبانی در شمال سوریه و نزدیک مرز ترکیه ادامه می دهد.

پیکارجویان داعش چندین هفته است که تلاش می کنند با عقب راندن شبه نظامیان کردی، این شهر را تصرف کنند. داعش اکنون بیش از یک سوم شهر کوبانی را که به عین العرب نیز شهرت دارد، تصرف کرده اند.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، که مسئول عملیات ارتش آمریکا در خاورمیانه است، می گوید حملات اخیر هوایی در روز پنجشنبه یک تانک، یک مسلسل سنگین، و چندین ساختمان مورد استفاده پیکارجویان را در شمال و جنوب کوبانی هدف قرار داد.

پیشتر مقامات دفاعی آمریکا گفتند که شبه نظامیان کردی بخش عمده شهر را در کنترل خود دارند.

رئیس دفاع کوبانی، یک نیروی ارشد شبه نظامیان کردی به صدای آمریکا گفت که «یگان‌های مدافع خلق» که به وای.پی.جی نیز شهرت دارند، در درگیری های شدید شبانه پیکارجویان داعش را عقب نگه داشتند.

او گفت داعش از شهرهای حلب و رقه در حال دریافت کمک است و گفت اگر آمریکا به شبه نظامیان کردی سلاح هایی برای مقابله با تانک ها و توپ های گروه داعش بدهد، می توانند همه آنها را «بکشند.»

او گفت این یگان ها ۲۵ روز با سلاح های سبک مقابل حمله پیکارجوان داعش مقاومت کرده اند و به جنگ با آنها ادامه می دهند.

بسیاری از ساکنان شهر کوبانی در پی حمله داعش این شهر را ترک کردند و به سمت ترکیه رفته اند و یا در آنجا پناه گرفته اند.

ترکیه گفته است به تنهایی علیه داعش اقدام به عملیات زمینی در سوریه نمی کند.

XS
SM
MD
LG