لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۷

هشدار سوریه نسبت به گسترش «آتش تروریسم»


یک مقام ارشد سوریه هشدار داده است حمایت آمریکا از شورشیان سوریه ممکن است به حملاتی نظیر آنچه در سپتامبر ۲۰۰۱ روی داد منجر شود. در همین حال، وزارت امور خارجه بریتانیا می گوید اطلاعاتی دراختیار دارد که نشان می دهد در سوریه از سلاح های شیمیایی استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فیصل مقداد معاون وزارت امورخارجه سوریه روز پنجشنبه در مصاحبه ای گفت پشتیبانی آمریکا از شورشیان ممکن است نتیجه معکوس ببارآورد و هشدار داد جنگجویان اسلامی «آتش تروریسم» را به سراسر جهان گسترش خواهند داد.

مقداد در اشاره ای به جهادیون خارجی، که حضور آنها آمریکا و اتحادیه اروپا را در مورد مسلح ساختن شورشیان نگران ساخته است، گفت «آنها به همان جایی که آمده اند بازخواهند گشت زیرا تشویق تروریسم مسلما نتیجه معکوس ببار می آورد. وقتی تروریست ها درسوریه موفق شدند، به همه جا خواهند رفت.»

در این میان، سخنگوی وزارت امور خارجه بریتانیا روز پنجشنبه گفت «اطلاعات محدود اما موثقی از منابع گوناگون داریم که حاکی است از سلاح های شیمیایی در سوریه استفاده می شود.»

به گزارش رویترز، او چنین عملی را «فوق العاده نگران کننده ویک جنایت جنگی» نامید و ازبشار اسد رییس جمهوری سوریه خواست برای اثبات این که او استفاده از آنها را اجازه نداده است با نهاد های بین المللی همکاری کند.
XS
SM
MD
LG