لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۲

درگیری شورشیان عرب و کرد سوریه چند کشته و زخمی به جا گذاشت


ادلب، ۱۲ ژوئن ۲۰۱۶
ادلب، ۱۲ ژوئن ۲۰۱۶

در حمله سحرگاهی شورشیان سوریه به محله ای در شهر حلب که در کنترل یک گروه شبه نظامی کرد قرار دارد، دست کم سه تن کشته شدند.

گروه فعالان سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا روز شنبه گفت در حمله به ناحیه شیخ مقصود، در نزدیکی جاده کاستلو نیز بیش از ۴۰ نفر مجروح شدند.

تشدید حملات هوایی و توپخانه ای در هفته های اخیر در اطراف این جاده آن را عملا غیر قابل عبور کرده، و صدها هزار نفر ساکنان حلب را در محاصره قرار داده است.

از هنگام شکست مذاکرات صلح در ماه آوریل، صدها تن در حلب کشته شده اند. این در حالی است که بشار اسد می خواهد کنترل کامل آنچه را که زمانی بزرگترین شهر سوریه بود، و اینک بین شورشیان و دولت تقسیم شده است، دوباره به دست بگیرد.

شورشیان در گذشته گفته اند حملات آنها پاسخ به کوشش گروه کردی برای قطع جاده کاستلو بود.

گروه فعالان سوری گفت شیخ مقصود از نیمه فوریه زیر گلوله باران شدید قرار داشته است، بیش از ۱۳۲ غیر نظامی کشته و حدود ۹۰۰ نفر مجروح شده اند.

آتش بس ۴۸ ساعته در حلب که روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد، تاثیر زیادی بر جنگ نداشته و حملات هوایی و گلوله باران در اطراف شهر ادامه یافته است.

گروه فعالان سوری روز شنبه همچنین گفت شورشیان سه روستا در جنوب حلب را از تصرف نیروهای دولتی خارج ساختند و تلفات زیادی به نیروهای دولتی و متحدان آنها وارد آورده اند.

شورشیان در کنار جبهه نصرت وابسته به القاعده می جنگند که همانند "دولت اسلامی" از روند آتش بس و مذاکرات صلح ژنو کنار گذاشته شده است.

XS
SM
MD
LG