لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۷

تشدید حملات نیروهای دولتی سوریه پیش از اجرای توافق ترک مخاصمه


نیروهای وفادار به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه - آرشیو
نیروهای وفادار به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه - آرشیو

نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی هوایی ارتش سوریه موفق شدند روز پنجشنبه کنترل روستایی در استان حلب را از پیکارجویان گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی یا داعش پس بگیرند.

بازپس گیری این روستا، در راستای پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در مناطق شمالی حلب در هفته‌های اخیر و کمتر از دو روز قبل از اجرای توافق ترک مخاصمه بین دمشق و مخالفان آن صورت گرفت.

به گزارش آسوشیتدپرس، همزمان حملات نیروهای دولت بشار اسد در داریا، منطقه تحت کنترل مخالفان در حومه دمشق، نیز تشدید شده است. به گفته آنها، نیروهای ارتش از بمب‌های بشکه‌ای استفاده کرده‌اند.

این در حالی است که آمریکا و روسیه روز دوشنبه بر سر جزئیات و تاریخ اجرای توافق "ترک مخاصمه" میان نیروهای دولتی سوریه و گروه های‌مخالف آن از روز شنبه ۲۷ فوریه (هشتم اسفند ماه) به توافق رسیدند.

البته این توافق شامل مبارزه علیه گروه‌های افراطی داعش و جبهه النصرت، یا هر گروه دیگری که از سوی سازمان ملل متحد تروریست شناخته می‌شود، نخواهد شد.

جنگ پنج ساله سوریه، تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار قربانی و میلیون‌ها آواره بر جای گذشته و تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به آن و آغاز دوره انتقالی سیاسی در آن کشور، هنوز به نتیجه نرسیده است.

XS
SM
MD
LG