لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۱

کودکان حلب هدف بمباران ارتش سوریه در چهارمین روز موج جدید حملات


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

در بمباران سنگین روز جمعه در مناطق مختلف تحت کنترل مخالفان دمشق در شرق حلب، چند خانه مسکونی و بیمارستان هدف حمله قرار گرفتند که موجب سرگردانی کادر درمانی بیمارستان‌ برای انتقال بیماران به محلی امن شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از ساکنان محلی و منابع سوری، یک بیمارستان‌ مخصوص مراقبت از کودکان امروز هدف حمله قرار گرفت و پزشکان سخت در تلاش هستند تا یک مکان امن برای انتقال این کودکان بیمار پیدا کنند.

همزمان، برخی منابع نزدیک به اپوزوسیون سوریه اعلام کرده اند که در اثر حملات هوایی امروز نیروهای دولتی سوریه به روستایی دور افتاده در استان حلب، هفت نفر از اعضای یک خانواده، از جمله چهار کودک، جان خود را از دست دادند.

پس از چندین روز توقف، حملات هوایی ارتش سوریه در بخش شرقی حلب در شمال سوریه، از چهار روز پیش از سر گرفته شد. اما نیروی هوایی روسیه در این حملات حضور نداشته و از حملات در استان ادلب در شمال و حمص در مرکز سوریه خبر داده‌اند.

به نوشته آسوشیتدپرس، از زمان از سرگیری حملات نیرویها دولتی سوریه در روز سه شنبه، بیش از ۱۰۰ نفر در مناطق تحت کنترل مخالفان اسد در شمال آن کشور کشته شده‌اند.

تلاش‌های بین المللی، به ویژه آمریکا روسیه، برای برقراری آتش بس در حلب به عنوان مقدمه‌ای برای آتش بس سراسری با هدف آغاز گفت‌وگوهای سیاسی با هدفا پایان دادن به جنگ داخلی سوریه که ششمین سال خود را سپری می‌کند، تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG