لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

استفاده نیروهای دولتی سوریه برای ارسال کمک به حلب از یک مسیر جدید


شهر حلب در سوریه
شهر حلب در سوریه

روز دوشنبه نیروهای دولت سوریه از مسیری جدید استفاده کردند تا سوخت و غذا به مناطق تحت کنترل دولت در حلب بفرستند.

آز آنجا که مسیر متداول برای فرستادن مواد غذایی به حلب از سوی مخالفان دولت در حلب تسخیر شده است، نیروهای دولت اسد مجبور به استفاده از مسیر جدیدی شدند. شبه نظامیان مخالف دولت روز شنبه و پس از شکستن یک ماه آتش بس تحمیلی از سوی دولت موفق شدند تا بخشی از حلب را که دست نیروهای اسد بود به دست بگیرند. این تسخیر باعث بسته شدن مسیر همیشگی برای فرستادن محموله های کمکی به داخل حلب شد.

مسیر پیشین که از جنوب وارد حلب می شد هم اکنون تحت کنترل نیروهای مخالف دولت است. مسیر جدید از شمال حلب وارد شهر می شود و یک ماه پیش به تسخیر دولت اسد در آمده بود.

همچنین به گفته رسانه های ایران، روز دوشنبه گروه های نظامی عراقی و لبنانی پشتیبانی شده از سوی ایران صدها نیرو و مبارز به حلب فرستادند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که مخالفان سوری آتش بس تحمیل شده از سوی دولت سوریه را شکسته و مسیری را که برای استفاده نیروهای دولتی بوده تسخیر کردند.

قرار است نیروهای نظامی فرستاده شده به حلب با کمک به نیروهای اسد مسیرهای تسخیر شده را به بدست گرفته و از پیشروی بیشتر مخالفان جلوگیری کنند.

تسخیر روز شنبه توسط مخالفان سوری پیشرفت نظامی عمده ای برای آنها محسوب می شود. این اقدام با حملات هوایی از سوی دولت اسد در روز یکشنبه روبرو شد.

XS
SM
MD
LG