لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۴

در حمله هوائی ائتلاف در شرق سوریه ۸ تن کشته شدند


حمله نیروی هوائی ائتلاف به یک جایگاه توزیع بنزین در قرارگاه گروه موسوم به دولت اسلامی در شرق سوریه ، سلسله انفجارهایی براه انداخت و دست کم ۸ تن کشته شدند.

به گزارش اسوشیتد پرس فعالان روز شنبه گفتند هدف حمله، که شام جمعه صورت گرفت، پمپ بنزین در «خشام» ، در استان نفتخیز دیرالزور بود. یک گروه فعال گفت اکثر کشته شدگان رانندگان نفتکش ها بودند. یک گروه فعال دیگر، و گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه نیز حادثه را گزارش دادند.

ائتلاف ، به رهبری آمریکا، تاسیسات نفتی را که گروه دولت اسلامی در سوریه در کنترل دارد ، و منبع عمده در آمد برای پیکارجویان است، هدف گرفته، اما، آسوشیتد پرس می گوید چنین حملاتی غیر نطامیان را نیز بخطر می اندازد و می تواند کوشش های دراز مدت برای از بین بردن گروه را ضعیف کند.

فعالان گفتند در دیگر حملات جمعه شب ، چاه های نفت در استان دیر الزور هدف قرار گرفت. ارتش آمریکا در این باره اظهار نظر نکرده است.

در روزهای اخیر ، بیشتر حملات هوائی ائتلاف در اطراف شهر کوبانی ، در نزدیکی مرز ترکیه متمرکز بوده است.

در حمله هوایی روز شنبه، ستون عظیمی از دود سیاه به آسمان برخاست. صدای تیراندازی و پرتاب خمپاره نیز در نواحی مرزی طنین انداز بود.

یک مقام ارشد کرد گفت حملات هوایی به متوقف ساختن پیشروی پیکارجویان کمک کرده است، اما یادآور شد رزمندگان کرد برای نجات کوبانی به تسلیحات و مهمات بیشتر نیاز دارند.

در این میان، در حملات هوائی دولت سوریه به شهر دوما در نزدیکی دمشق، که در کنترل شورشیان قرار دارد، دست کم ۱۶ تن کشته شدند.

گزارش اسوشیتد پرس بنقل از فعالان محلی حاکی است جمعه شب دست کم پنج حمله صورت گرفت. رسانه های سوریه گفتند نیروهای دولتی به «تروریست ها» در دوما حمله کردند.

نیروی هوایی سوریه بعنوان بخشی از کوششی گسترده تر برای برقراری کنترل دولت در اطراف دمشق و باز داشتن شورشیان از حمله از اطراف شهر، بر بمباران مواضع آنها در سه ماه گذشته افزوده است.

XS
SM
MD
LG