لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

حمله هواپیماهای ائتلاف به مواضع گروه «خلافت اسلامی»


سخنگوی حزب اتحادیه دمکراتیک کرد در سوریه، گفت وضع در کوبانی «بسیار دشوار است.»

هواپیماهای جنگی ائتلاف روز سه شنبه مواضع پیکار جویان خلافت اسلامی را بمنظور متوقف ساختن پیشروی آنها بسوی شهر کرد نشین کوبانی هدف گرفتند.

کوبانی – که عین العرب نیز نامیده می شود – و روستاهای پیرامون آن، از نیمه سپتامبر هدف حمله پیکار جویان قرار داشت. جنگ موجب شده است حدود ۱۵۰ هزار کرد به ترکیه فرار کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس میگوید هنوز روَشن نیست تاثیر حملات هوائی در کند ساختن پیشروی پیکار جویان اسلامی چه اندازه بوده است. طی چند روز گذشته آنها به پنج کیلومتری کوبانی رسیده اند و آنرا با خمپاره و گلوله های توپ زیر آتش گرفته اند.

گزارش بنقل از گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه حاکی است هواپیماها به پیکار جویان در شرق و غرب کوبانی حمله کردند. کمیته های هماهنگی محلی نیز حملات هوایی بر حومه شهر را تائید کردند.

یک فعال که در امتداد مرز سوریه – ترکیه عمل می کند، به آسوشیتد پرس گفت نبرد در اطراف حاشیه شرقی کوبانی متمرکز بود. میلیشاهای محلی کرد دو تانک متعلق به گروه خلافت اسلامی را منهدم کردند.

سخنگوی حزب اتحادیه دمکراتیک کرد در سوریه، گفت وضع در کوبانی «بسیار دشوار است.»

آسوشیتد پرس میگوید در حومه شهر، پیکار جویان خلافت اسلامی یک روستای تخلیه شده کرد را تصرف کردند و بنظر میرسد از آن بعنوان ستادی برای حمله به کوبانی استفاده می کنند.

در جای دیگر در سوریه، گروه ناظر بر حقوق بشر ، از حملات هوایی بر یک اردوگاه متعلق به گروه خلافت اسلامی در استان دیر الزور ، در مرز عراق، خبر داد.

در این میان، پارلمان ترکیه به بررسی لایحه ای پرداخته است که عملیات نظامی علیه خلافت اسلامی را اجازه خواهد داد، و انتظار می رود روز پنجشنبه به آن رای بدهد.

اپوزیسیون حکومت ترکيه از چنین اقدامی پشتیبانی نمیکند و معلوم نیست نوع مداخله نظامی ترکیه چگونه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG