لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۷

مخالفان در سوريه دولت را به گمراه کردن ناظران متهم می کنند


مخالفان در سوريه دولت را به گمراه کردن ناظران متهم می کنند
مخالفان در سوريه دولت را به گمراه کردن ناظران متهم می کنند

گروه های مخالف در سوريه، دولت اين کشور را به گمراه کردن ناظران اتحاديه عرب بوسيله بردن آنها به مناطق وفادار به دولت، تغيير اسامی خيابان ها و اعزام حاميان دولت به محله های مخالفان برای شهادت دادن دروغين، متهم کرده اند.

فعالان در شهرهای ادليب در شمال، حمص و درعا در مرکز سوريه روز چهارشنبه گفتند که ارتش تسليحات سنگين خود را در حومه شهرها پنهان کرده است. اين در حالی است که بنا بر گزارش ناظران، اين تسليحات از شهرها بيرون برده شده اند. فعالان همچنين گفتند که نيروهای دولتی، وسايل ارتشی را به رنگ آبی نقاشی کرده بودند تا آنها شبيه وسايل متعلق به پليس بشوند.

نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب در اوایل این هفته اعلام کرد: نيروهای دولتی از مناطق مسکونی خارج شده اند. وی افزود: ماموران اين اتحاديه در حال کسب اطمينان برای توقف خونريزی هستند و آزادی حدود ۳ هزار و ۵۰۰ زندانی را تضمين کرده اند.

اما رامی عبدالرحمان، رييس گروه نظارت بر حقوق بشر سوريه که در لندن مستقر است گفت: منابع اطلاعاتی او در سوريه «آزادی زندانيان و حذف واقعی نيروهای ارتش سوريه از خيابان ها» را مشاهده نکرده اند.

ویدئوهای منتشر شده در اینترنت توسط فعالان خودروهای زرهی را نشان می دهند که در پشت موانع خاکی پنهان شده اند. تاييد اين ويدئوها ممکن نيست، زيرا که سوريه ورود اکثر روزنامه نگاران خارجی را منع کرده است.

XS
SM
MD
LG