لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

وضع تحریم های جدید بر رژیم سوریه


وضع تحریم های جدید بر رژیم سوریه
وضع تحریم های جدید بر رژیم سوریه

اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی بر رژیم بشار اسد وضع کرد.

کاترین آشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه، در بیانیه ای گفت تحریم های جدید ممنوعیت قبلی بر واردات نفت خام سوریه را تقویت می کند.

این اقدام ها همچنین تحویل اسکناس به بانک مرکزی سوریه را ممنوع می سازد و نیز مسدود شدن دارایی ها و ممنوعیت سفر بر چندین مقام سوریه را که به دولت ارتباط دارند شامل می شود. روز جمعه، همچنین سازمان عفو بین الملل از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست وضعیت سوریه را به داگاه جنایی بین المللی ارجاع کند.

عفو بین الملل گفت جسد نخستین زن سوری که از زمان آغاز نا آرامی ها در بازداشتگاه سوریه جان سپرده پیدا شده است. این سازمان تخمین می زند که از زمان شروع اعتراض ها ۱۰۳ تن در زندان درگذشته اند.

در همین حال نیروهای امنیتی سوریه روز جمعه دست کم سه تن را کشتند. فعالان سوری می گویند نیروهای دولتی به هزاران تظاهر کننده که روز جمعه پس از برگزاری نماز به خیابان های سراسر کشور ریختند حمله کردند.

در این میان، دولت سوریه تروریست های مسلح را مسئول مرگ پنج پرسنل امنیتی در روز جمعه دانشت. خبرگزاری دولتی گزارش می دهد که مردان مسلح به سوی یک اتوبوس نظامی در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب دمشق تیراندازی کردند.

XS
SM
MD
LG