لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۷

پرزيدنت اوباما در سازمان ملل در ارتباط با ايران و سوريه بر موضوع حقوق بشر تأکيد کرد


پرزيدنت اوباما در سازمان ملل در ارتباط با ايران و سوريه بر موضوع حقوق بشر تأکيد کرد
پرزيدنت اوباما در سازمان ملل در ارتباط با ايران و سوريه بر موضوع حقوق بشر تأکيد کرد

پرزيدنت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت در سالی پر از دگرگونی های شگفت در هر گوشه خاورمیانه، رژیم های ایران و سوریه سعی دارند درخواست های شهروندان خود را برای آزادی و دموکراسی، خاموش کنند.

پرزيدنت اوباما گفت: در ایران، ما شاهد حکومتی بوده ایم که حاضر نیست به حقوق مردم خود احترام بگذارد. و در حالی که ما امروز در این اجلاس هستیم، مردان، زنان و کودکان توسط رژیم سوریه شکنجه، بازداشت و کشته می شوند.

پرزیدنت اوباما از مردم سوریه که «والایی و شجاعت خود را در تلاش برای دستیابی به عدالت نشان داده اند» قدردانی کرد و گفت: به گونه ای صلحجویانه اعتراض می کنند، در سکوت در خیابان ها می ایستند، برای همان ارزش هایی می ایستند که این نهاد قرار است از آنها حمایت کند؛ و پرسش پیش روی ما روشن است که «آیا ما درکنار مردم سوریه خواهیم ایستاد یا در کنار سرکوبگران آنها؟»

آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را بر رهبران سوریه به دلیل سرکوب بی رحمانه غیرنظامیان صلحجو، و بر نیروی قدس ایران که به سوریه کمک می کند، وضع کرده اند.

پرزیدنت اوباما گفت اینک زمان آن است که شورای امنیت تحریم هایی علیه رژیم سوریه وضع کند و در کنار مردم سوریه که حقوق اساسی خود را می خواهند بایستد.

پرزیدنت اوباما گفت معیار سنجش موفقیت ما بعنوان یک جامعه بین المللی «باید این باشد که آیا مردم می توانند در آزادی پایدار و امنیت زندگی کنند یانه.» پرزيدنت اوباما اضافه کرد: «سازمان ملل متحد و کشورهای عضو آن باید سهم خود را در حمایت از این آرمان های اساسی انجام دهند.»

XS
SM
MD
LG