لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

نیروهای سوریه ۱۵ تن را کشتند


نیروهای سوریه ۱۵ تن را کشتند
نیروهای سوریه ۱۵ تن را کشتند

نیروهای امنیتی سوریه روز جمعه در حملات و تیراندازی بسوی معترضینی که خیابان ها را پس از نمازهای جمعه پر کردند، دست کم ۱۵ تن را کشتند.
فعالان سوری می گویند اکثر مرگ ها در منطقه جبل الزاویه در استان درعا و در حما، که در آنجا دست کم ۵ تن کشته شدند، روی داد.
سازمان نظارت بر حقوق بشر در سوریه، که مرکز آن در لندن قرار دارد، می گوید نیروهای امنیتی همچنین دو تن را در حمص، در حالی که جمعیت معترضین با نیروهای امنیتی به زدوخورد پرداختند، کشتند.
خشونت پس از آن روی می دهد که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد خواهان پاسخ بین المللی «منسجمی» به سرکوب خشونت بار معترضین در سوریه شد.
بان روز پنجشنبه بشار اسد را متهم کرد که بر خشونت و سرکوب می افزاید و درخواست های بین المللی برای متوقف ساختن خشونت را نادیده می گیرد. او در مورد وعده های انجام نشده اسد برای اصلاحات گفت به اندازه کافی حرف زده شده، به عمل نیاز است.
روز پنجشنبه همچنین فعالان اوپوزیسیون سوریه در جلسه ای در استانبول تشکیل شورایی را برای ارائه جبهه واحدی علیه اسد اعلام کردند. آنها گفتند شورا ۱۴۰ نفر را که نیمی از آنها در سوریه زندگی می کنند شامل می شود.
آمریکا پشتیبانی خود را ابراز داشت، اما یاد آور شد در حالی که اوپوزیسیون با چالش های فراوان روبرو است به هماهنگی نیاز است.
مقامات آمریکایی روز پنجشنبه در تکرار هشداری که ماه پیش صادر کردند، از آمریکاییان ساکن سوریه خواستند بی درنگ خارج شوند.
سازمان ملل متحد تخمین می زند که در قیام علیه حکومت دیکتاتوری ۱۱ ساله بشار اسد ۲۶۰۰ تن کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG