لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

انتقال صدها نفر از بازداشت شدگان سوریه به ورزشگاه لاذقیه


انتقال صدها نفر از بازداشت شدگان سوریه به ورزشگاه لاذقیه
انتقال صدها نفر از بازداشت شدگان سوریه به ورزشگاه لاذقیه

فعالان حقوق بشر در سوریه می گویند نیروهای امنیتی صدها نفر را در بندر لاذقیه بازداشت کرده اند و بسياری از دستگير شدگان به دليل اينکه بازداشتگاه شهر پر شده است به یک استادیوم ورزشی منتقل شده اند.

روز چهارشنبه يک گروه حقوق بشر در لندن اعلام کرد که بيش از ۷۰۰ سرباز سوری به خانه ها در جنوب لاذقيه در منطقه الرمل حمله کردند و افراد را بر اساس فهرستی که در دست داشتند، بازداشت کردند.

فعالان حقوق بشر همچنین گفتند که نیروهای وفادار به بشار اسد، رئیس جمهوری سوريه، ۹ نفر را در در شهر مرکزی حمص به قتل رساندند، از جمله دو تن از تظاهرکنندگان که در مقابل یک مسجد بعد از نماز شب ماه رمضان به ضرب گلوله کشته شدند.

منطقه الرمل در شهر لاذقيه مملو از اردوگاه های پناهندگان فلسطينی است که در آنها بسياری از سوری های کم درآمد نيز زندگی می کنند. مقامات سازمان ملل متحد می گویند حدود ۱۰ هزار نفر از ساکنان اين منطقه طی عملیات چهار روزه سربازان سوری جهت درهم شکستن اعتراضات، از محل سکونت خود گريخته اند.

آژانس کار و امداد سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد که محل اقامت دو هزار نفر از آوارگان را تعيين کرده است و به آنها کمک می کند.

در سرکوب شهر لاذقیه دست کم ۳۵ تن کشته شده اند. سوریه روز سه شنبه اعلام کرد که خارج ساختن نیروها را از اين شهر و شرق شهر دیرالزور آغاز کرده است. با این حال، فعالان روز چهارشنبه گفتند سربازان هنوز در شهر باقی مانده اند.

XS
SM
MD
LG