لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۸

بازداشت ده ها نفر در لاذقیه


بازداشت ده ها نفر در لاذقیه
بازداشت ده ها نفر در لاذقیه

فعالان حقوق بشر در سوریه می گویند نیروهای امنیتی ده ها نفر را در لاذقیه بازداشت کرده اند، یک روز پیشتر دولت اعلام کرد ارتَش آنجا را ترک می کند.

رسانه های دولتی خروج نیروها را پس از عملیات چهار روزه ای برای درهم شکستن ناراضیان اعلام کردند. اما فعالان گفتند روز چهارشنبه بازداشت های بیشتری صورت گرفت و نیروهای امنیتی خانه ها را جستجو می کنند. خبرگزاری رویترز می گوید صدها بازداشتی با اتوبوس به یک استادیوم ورزشی برده شدند. فعالان سوریه گفتند در سرکوب در لاذقیه دست کم ۳۵ تن کشته شدند.

سوریه همچنین روز سه شنبه اعلام کرد خروج نیروها از شهر دیرالزور را آغاز کرده است. این خبر یک هفته پس از حمله ارتش سوریه به دیرالزور واقع در شرق سوریه منتشر می شود.

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه به دلیل سرکوب مرگبار معترضان تحت فشار فزاینده بین المللی قرار دارد.

هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا روز سه شنبه گفت وضعیت سوریه باعث برانگیختن افکار بین المللی علیه دولت آقای اسد می شود. خانم کلینتون گفت ایالات متحده به دنبال تحریم های قوی تر علیه سوریه است و امیدوار است کشورهایی که روابط نزدیک تر اقتصادی با سوریه دارند، به این تلاش ها ملحق شوند.

ویلیام هیگ، وزیر امورخارجه بریتانیا نیز روز سه شنبه از «ادامه سرکوب غیرنظامیان» در سوریه ابراز انزجار کرد و گفت آقای اسد در حال از دست دادن آخرین بخش از مشروعیت خود است.

XS
SM
MD
LG