لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۶

متهم حمله با کامیون در سوئد یک تبعه ازبکستان است


تیم اورژانس بعد از حادثه به مجروحان کمک می کند.
تیم اورژانس بعد از حادثه به مجروحان کمک می کند.

پلیس سوئد می گوید مظنون دستگیر شده در روز جمعه، همان فردی است که با کامیون به مردم در روز جمعه حمله کرد. رسانه های سوئد او را ۳۹ ساله و تبعه ازبکستان معرفی کردند.

نیویورک‌تایمز روز شنبه ۱۹ فروردین به نقل از دادستانی سوئد و پلیس نوشت ابتدا این فرد را به عنوان مظنون بازداشت کردند اما اکنون شواهد نشان می دهد او عامل حمله است.

یک دستگاه کامیون روز جمعه در مرکز شهر استکهلم پایتخت سوئد با عبور از پیاده رو با ساختمان یک فروشگاه برخورد کرد، که به گفته رسانه‌های سوئد، در این حادثه دست کم چهار نفر کشته و ۱۵ نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس هنگام وقوع این حادثه تیراندازی رخ داده و خبرگزاری تی تی نیز از انتقال زخمی ها به بیمارستان با آمبولانس خبر داده است.

بعد از این اتفاق، استفان لوفون نخست وزیر سوئد با بیان این که همه نشانه های موجود از عمدی و تروریستی این حمله حکایت دارند، خبر داده بود که یک نفر نیز تاکنون در این ارتباط دستگیر شده است.

پلیس تایید کرده که فرد متهم در ماشتا در چهل کیلومتری شمال استکهلم بازداشت شده است.

اروپا از حدود دو سال پیش شاهد حملات تروریستی مختلف، از جمله عبور عمدی با خودرو از روی مردم توسط افراد مرتبط با گروه‌های افراطی، بوده‌اند و حادثه امروز موجب وحشت سوئدی‌ها شده است.

این دومین حمله تروریستی در اروپا است که در چهار ماه اخیر یک تبعه ازبک در آن نقش دارد. شب سال نو، یک تبعه ازبکستان به یک کلوب شبانه در بخش اروپایی استانبول حمله کرد و دهها نفر را به قتل رساند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG