لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۵

سوئد می گوید دیگر نمی تواند برای آوارگان سرپناه فراهم کند


اداره مسئول رسیدگی به امور آوارگان و پناهجویان سوئد، می گوید این کشور، که مقصد دلخواه بسیاری از آوارگانی که به اروپا سرازیر می شوند است، دیگر نمی تواند به تمامی آنها سرپناه دهد و بسیاری ناچار خواهند بود برای خودشان جائی پیدا کنند.

سوئد هم اینک در واکنش به موج بی سابقه آوارگان کنترل های مرزی موقت برقرار کرده است. مقامات قصد دارند هزاران نفر را در چادرهای گرم و نیز در مکان هایی مانند پیست های اسکی و یک پارک جا دهند. اما حتی این گزینه ها نیز دیگر موجود نخواهد بود.

به گزارش رویترز، اداره مسئول رسیدگی به امور آوارگان و پناهجویان سوئد در بیانیه ای گفت "ما وارد مرحله جدیدی شده ایم که این نهاد دیگر نمی تواند به همه مسکن دهد. ما تختخواب به اندازه کافی نداریم."

در بیانیه گفته می شود اداره سوئدی به جستجو برای مکان های اضافی ادامه خواهد داد و ارجحیت به خانواده های دارای فرزند داده می شود.

این تصمیم در حالی اعلام می شود که دست راستی ها در سوئد، همانند دیگرنقاط اروپا، قدرت می گیرند.

به گزارش نشریه "بیزینس اینسایدر" حزب دست راستی سوئد در انتخابات ۲۰۱۴ با فقط کسب ۱۲.۹ درصد رای ها در مقام سوم قرار گرفت، از آن زمان محبوب تر شده است. حزب دست راستی سوئد ۱.۴۹ درصد آراء در سال ۲۰۰۶ را کسب کرده بود.

و نتایج یک نظر سنجی که روز پنجشنبه منتشر شد، دموکرات های سوئد را با ۲۶.۷ درصد پیشاپیش هر حزب دیگری قرار می دهد.

این یکی از ۷ نظر سنجی است که از ماه اوت انجام گرفته و حزب را در یکی از بازترین و لیبرالترین کشورهای جهان، در بالای فهرست می نشاند. دموکرات های سوئد با جلب حمایت مخالفان ورود مهاجران به کشوری که به نسبت اندازه و جمعیت خود بیش از هر کشور دیگر اروپایی آوارگان را پذیرفته، موقعیت خود را تقویت کرده اند.

آنها بخشی از گروهی از شخصیت ها و احزاب سیاسی اروپا هستند که نمی خواهند به یکدیگر ارتباط داشته باشند، اما همه در دستکم دو گرایش مشترک شریک هستند: مخالفت با مهاجران و بدبینی نسبت به اتحادیه اروپا.

دست راستی های آلمان نیز در نظرسنجی های اخیر در بهترین موقعیت قرار گرفتند. در هلند و اتریش نیز چنین تحولی نمایان است.

در فرانسه، از زمان حملات تروریستی هیچ نظر سنجی انجام نگرفته، اما مارین لوپن، رهبر جبهه ملی، که از مخالفان سرسخت ورود مهاجران تلقی می شود، هم اینک در اکثر نظر خواهی ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ از کاندیداهای بالقوه دیگر جلوتر است. او خواسته است ورود تمام مهاجران به فرانسه بی درنگ متوقف شود.

XS
SM
MD
LG